11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Utworzono: poniedziałek, 06, listopad 2017

Zapowiedz 11.11.2017

W sobotę, 11 listopada 2017 r. przypada 99. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczyste obchody rozpocznie Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po niej nastąpi przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Wyrazem pamięci o wydarzeniach sprzed lat będą złożone pod pomnikiem kwiaty.

Od 12.00 na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie miał miejsce rodzinny piknik patriotyczny, gdzie nie zabraknie patriotycznej muzyki i zabaw dla najmłodszych. Wystąpi Chór Miasta Garwolina i Orkiestra Dęta z Trąbek, a prezentacje przygotowało Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych.

O godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Damy i Huzary" w wykonaniu Teatru O!Mamy. Prócz tego na mieszkańców naszego powiatu czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji, na które serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na plakacie.

plakat965