Wyróżniono najlepszych

Stypendia Starosty 2017

3 listopada 2017 r. sala konferencyjna Urzędu Gminy Garwolin, gdzie swoją siedzibę ma Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie po raz kolejny gościła najwybitniejszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński.

W tym roku Zarząd Powiatu Garwolińskiego wyróżnił stypendiami naukowymi 11 spośród prawie 4 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendyści to zatem ścisła czołówka najlepszych, którzy aby znaleźć się w gronie wyróżnionych musieli spełnić określone kryteria. Wymagania postawione przed młodzieżą były naprawdę wysokie, bowiem każdy z nich musiał spełnić przynajmniej jeden z trzech koniecznych warunków: średnia ocen na świadectwie promocyjnym  nie może być niższa niż 5,0, uczeń był laureatem co najmniej na szczeblu krajowym konkursów i olimpiad przedmiotowych lub zawodowych, wykazywał szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując z niej celujące stopnie, a z pozostałych przedmiotów stopnie co najmniej dobre.

- Myślę, że osoby które tu są, są liderami w swoich środowiskach, są przykładem dla innych – że poprzez pracę, naukę można zdobywać wiele. Kto czyta żyje podwójnie, kto się uczy ten na pewno wie więcej, może lepiej zrozumieć świat, może go zmieniać, modyfikować, tworzyć coś wspaniałego. To wy kształtujecie historię – mówił do zgromadzonych Stypendystów Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Włodarz podziękował młodzieży, za ich codzienny trud i wysiłek w zdobywaniu wiedzy, za to, że wykraczają ponad program i chcą osiągać więcej, czy to poprzez udział w konkursach i olimpiadach, prawidłowe postawy czy chęć niesienia pomocy innym.

Słowa podziękowań popłynęły także do Rodziców, bez których pomocy, wsparcia i zaangażowania młodzież nie mogłaby osiągnąć takich wyników. Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół to także przewodnicy, którzy pociągają za sobą uczniów. Bez ich pracy i poświęcenia sukcesy nie miałyby takiej wartości.

Tegorocznymi Stypendystami Starosty zostali:

Sylwia Chrzanowska – ZSP Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, IV klasa, Technikum Ekonomiczne

Wiktoria Przybysz – ZSP Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, III klasa, Liceum Ogólnokształcące

Nikodem Majewski – ZSP Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, IV klasa, Technikum informatyczne

Piotr Rodak – ZSP Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, IV klasa, Technikum elektryczne

Jakub Pałysa – I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie , II klasa

Dawid Dzadz – I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie , II klasa

Angelika Kutwińska – ZS CKP i CKU im. Stanisława Staszica Miętne, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Paweł Paziewski – ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, klasa III, Liceum Ogólnokształcące

Michał Majek – LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie, klasa III

Magdalena Ślińska – ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, klasa IV, Technikum Geodezyjne

Przemysław Krawczyk – ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, klasa IV, Technikum Geodezyjne