Nowe spojrzenie na okolice okiem młodzieży

Spotkaj Etnologa zap

- Podczas zajęć prowadzonych przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego młodzież spojrzy na swoją okolicę z innej perspektywy.  Na bezpłatne warsztaty Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza młodzież w wieku 13-15 lat. Obowiązują zapisy.

- Chcemy włączyć młodzież do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. Podstawowym celem warsztatów „Spotkaj etnologa” jest zainspirowanie młodzieży do samodzielnego odkrywania dziedzictwa i tradycji swojej najbliższej okolicy i wyposażanie ich w niezbędne do tego narzędzia i metody, w czym pomogą wykwalifikowani edukatorzy. Poprzez organizację warsztatów chcielibyśmy zaciekawić młodych ludzi lokalnością, a także wzmocnić poczucie więzi z miejscem zamieszkania – informuje PCKiP w Miętnem.

Warsztaty dedykowane są osobom w wieku od 13 – 15 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Podczas warsztatów będzie można nabyć publikację z inspiracjami i propozycjami ćwiczeń dotyczących historii, pamięci i dziedzictwa najbliższej okolicy.

Warsztaty etnograficzne organizowane są w ramach projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

KIEDY: 20 LISTOPADA 2017 poniedziałek GODZ. 10.00-13.30

GDZIE: POWIATOWE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI,