Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów

Etnolog senior

Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 20 listopada (poniedziałek) osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty z etnografami.

Chcemy włączyć osoby dorosłe, a w szczególności seniorów do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. W trakcie warsztatów pt. „Etno-design na poważnie i wesoło” wspólnie zastanowimy się nad definicją etno-designu. Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Poznamy prace młodych twórców. Będzie również czas na zrobienie własnej pamiątki z wykorzystaniem materiałów dostępnych na co dzień.

Warsztaty poprowadzone będą przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, organizację pozarządowa realizującą projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie. Zajmuje się badaniem i popularyzowaniem kultury tradycyjnej i współczesnej.

Warsztaty dedykowane są osobom dorosłym, a w szczególności seniorom. Zajęcia są bezpłatne. Warsztaty trwają 90 min. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Warsztaty etnograficzne organizowane są w ramach projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

KIEDY: 20 LISTOPADA 2017 poniedziałek GODZ. 17.00

GDZIE: POWIATOWE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI,