Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/art_zalaczniki/2011/25052011_strazak

OBCHODY DNIA STRAŻAKA W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POZARNEJ W GARWOLINE

Utworzono: czwartek, 26, maj 2011

mpsp25052011

25 maja funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie uroczyście obchodzili swoje święto. Komendant Powiatowy PSP Dariusz Sadkowski podziękował wszystkim tym, którzy pomagają strażakom w niesieniu codziennej służby na rzecz mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Chylę czoła przed waszą służbą i czuję niedosyt odznaczeń – powiedział do mundurowych Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Komendant KP PSP w Garwolinie wspomniał na wstępie wydarzenia sprzed roku, kiedy o tej porze strażacy stali na wałach i walczyli z wodą.

Z satysfakcją możemy powiedzieć, że odważnie stanęliśmy naprzeciw wyzwaniom, które naszego powiatu nie oszczędziły – dodał bryg. Dariusz Sadkowski. Bezpieczeństwo naszego terenu leży w waszych rękach – powiedział Starosta dziękując jednocześnie za całokształt działalności, dotychczasowe osiągnięcia oraz prosząc o dalszą służbę dla mieszkańców i powiatu.

Słowa uznania strażacy usłyszeli również od Haliny Ziędalskiej - przedstawicielki Posłanki Stanisławy Prządki, bryg. Andrzeja Lisieckiego z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, Klemensa Ptacha - Zastępcy Prezesa Związku OSP RP w Powiecie Garwolińskim.

Za pełną poświęcenia służbę, strażakom przyznano podziękowania, odznaczenia i awanse.

Srebrny „Medal za długoletnią służbę” otrzymali: mł. bryg. Włodzimierz Kiedrzyński, st. ogn. Robert Bajek, st. ogn. Krzysztof Mikulski, st. ogn. Zenon Salamończyk.

Brązowy „Medal za długoletnią służbę” otrzymali: st. kpt. Rafał Prządka, st. kpt. Krzysztof Kacprowicz, st. kpt. Marek Włodarczyk, kpt. Piotr Lis, kpt. Mirosław Kęckiewicz, asp. sztab. Marcin Włodarczyk, asp. Zbigniew Ekiert, asp. Adam Głasek, st. ogn. Tomasz Bajek, st.ogn. Tomasz Janiec, st. ogn. Karol Kućma, st. ogn. Krzysztof Latuszek.

Stopień młodszego ogniomistrza nadano: st. sekc. Jackowi Borucie i st. sekc. Wojciechowi Głowackiemu.

Starszymi sekcyjnymi zostali sekcyjni: Marcin Pawliszewski, Zofia Piekarska, Beata Polak, Michał Rosłaniec, Grzegorz Skoczek, Michał Włodarczyk.

Awansowali: kpt. Rafał Prządka na starszego kapitana i asp. Marek Makulec na starszego aspiranta.

Dyplom za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia wręczono mł bryg. Jarosławowi Latuszkowi.

Pamiątkową statuetkę otrzymał Jerzy Pracz – emerytowany strażak.

Wśród gości oprócz wyżej wymienionych byli m.in. Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Krawczyk, przedstawiciele służb mundurowych, włodarze miast i gmin powiatu, radni.

{gallery}art_zalaczniki/2011/25052011_strazak{/gallery}