Przejdź do treści

Finał „Garwolińskiego Sejmiku Krajoznawczego” już w niedzielę

Drukuj

Grafika GSK

W ramach projektu odbyła się m.in. wycieczka, konkurs, warsztaty, plenery, spotkania. W najbliższą niedzielę 26 listopada 2017 Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na finał projektu, na którym odbędzie się m.in. wernisaż prac poplenerowych „Malownicze Mazowsze”, sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą” oraz rozstrzygnięcie konkursu krajoznawczego.

Realizacja projektu pt. ”Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” miała na celu w szczególności ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz walorów turystycznych Mazowsza, a także aktywizację i integrację międzypokoleniową skierowaną zarówno do mieszkańców, jak również gości i turystów odwiedzających nasze województwo.

W ramach projektu zorganizowano cykl wydarzeń, których tłem są tegoroczne obchody Roku Rzeki Wisły, 200 - setna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki oraz nadchodząca setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie walorów oraz znaczenia dla Mazowsza królowej polskich rzek – Wisły, przybliżenie postaci bohatera kilku narodów Tadeusza Kościuszki i podróż jego śladami, ocalenie od zapomnienia miejsc, wydarzeń związanych z walkami na drodze do niepodległości na terenie powiatu oraz ważnych postaci, które do tego się przyczyniły, jak również przypomnienie o roli wiejskich dworów w kultywowaniu tradycji narodowych i patriotycznych.

Różnorodność organizowanych imprez dała możliwość uczestnictwa osób z różnych grup wiekowych oraz zainteresowań. Wydarzenia zorganizowano we współpracy
z różnymi partnerami w tym m.in. PTTK Oddział Otwock, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział Garwolin, Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego.

- W trakcie niedzielnego podsumowania odbędzie się poplenerowy wernisaż wystawy prac malarskich i rysunkowych „Malownicze Mazowsze” oraz Sesja Krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą”. W trakcie sesji - której przewodnim motywem jest Wisła - wystąpią lokalni pasjonaci i historycy w tym m.in. Łukasz M. STANASZEK, Paweł AJDACKI, Zbigniew WĘGRZYNEK, Krzysztof KOT, Sebastian JĘDRYCH, Stanisław OSZKIEL. O plenerach opowie Iwona JOŃCZYK. Gościnnie wystąpią także na fortepianie Patrycja WACHOWICZ oraz z wierszami o powiecie garwolińskim Bożena WĘGRZYNEK. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs krajoznawczy. Serdecznie zapraszamy już na godz. 15.30 – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem.

Plakat Garwolinski sejmik Krajoznawczy

Program

16.00 - Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku MALOWNICZE MAZOWSZE

17.00 – Sesja Krajoznawcza GARWOLIN NAD WISŁĄ

18.00 – Podsumowanie projektu GARWOLIŃSKI SEJMIK KRAJOZNAWCZY

- Zapraszamy uczestników wszystkich wydarzeń z projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”. Czeka na Was niespodzianka, będąca pamiątką udziału w projekcie – dodaje.

Wstęp wolny

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews