Osiągnięcia naukowe naszych uczniów docenione - Stypendia Marszałka

Stypendis Marszalka

Powiat Garwoliński oświatą stoi. Osiągnięcia naszych uczniów są doceniane na różnych szczeblach, a możliwości nagradzania tych z najlepszymi wynikami są coraz większe.

Niedawno informowaliśmy o przyznanych stypendiach naukowych Starosty Powiatu Garwolińskiego, które otrzymało 11 osób. Uczniowie ze szkół Powiatu Garwolińskiego uhonorowani zostali także stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Z wielką radością przyjęliśmy teraz informacje, że 43 spośród prawie 4 tys. uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat Garwoliński otrzymało stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tak duża liczba wyróżnionych stanowi potwierdzenie, że nasze szkoły bardzo dobrze kształcą. To zasługa uczniów, którzy chcą wykraczać poza przyjęty program, są aktywni i zaangażowani. Dzięki wsparciu opiekunów i nauczycieli, mogą osiągać więcej.

4770 złotych na osobę – to wartość przyznanych stypendiów. Jeszcze w czerwcu 2017r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosił nabór kandydatów do programów stypendialnych dla uczniów Województwa Mazowieckiego uczęszczających do szkół gimnazjalnych, licealnych i szkół zawodowych w ramach następujących projektów:

1. „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”
  2. „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Spełnienie ściśle określonych kryteriów gwarantowało miejsce się w gronie wyróżnionych. Stypendyści Marszałka pod nadzorem opiekunów będą realizować interesujące projekty, dzięki którym zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności. Ich realizacja w szkołach podniesie jakość kształcenia, a także zmotywuje młodych ludzi do zdobywania dodatkowej wiedzy.

O samych projektach

Projekt „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem udzielenia stypendium jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniom dotychczasowych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium ma charakter naukowy, a pieniądze mogą być wydatkowane na cele edukacyjne, bezpośrednio związane z rozwojem stypendysty przez realizację indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów ogólnych tj. przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości.

Wśród kryteriów, które muszą spełniać kandydaci są:

1. uzyskanie  średniej ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów obliczonej na podstawie świadectwa ukończenia klasy/szkoły w roku szkolnym 2016/2017 na poziomie nie niższym niż 5,33

2. uzyskanie średniej ocen na świadectwie nie niższej niż 4,75

3. osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W ramach tego projektu następujący uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Garwoliński otrzymali stypendia:

1. Apolonia Maria Benicka - LO Garwolin
  2. Aleksandra Chmielak - LO Garwolin
  3. Dawid Dzadz - LO Garwolin
  4. Jakub Pałysa - LO Garwolin
  5. Maksym Zawadka - LO Garwolin
  6. Aleksander Górski - Gim. Pow. Garwolin
  7. Paulina Filiks - LO Żelechów
  8. Angelika Miszkurka - Gim. Pow. Żelechów
  9. Gabriela Kaszuba - Gim. Pow. Żelechów
  10. Patrycja Celej - Gim. Pow. Żelechów
  11. Konrad Dybcio - Gim. Pow. Żelechów

Drugi projekt „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych” przeznaczony jest dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Celem udzielenia tego stypendium jest umożliwienie rozwoju zawodowego uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe z obszaru Województwa Mazowieckiego. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie którzy w roku szkolnym 2017/2018 będą uczniami, co najmniej 2 klasy szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe i spełniają następujące kryteria:

1.   uzyskali średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych na poziomie nie niższym  niż 5,00

2.   średnią ocen na świadectwie w roku szkolnym 2016/2017 nie niższym niż 4,00

3.   byli laureatami lub finalistami w roku szkolny 2016/2017 olimpiad lub konkursów  wymienionych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, których tematyka jest zgodna z zakładanym na rok szkolny 2017/2018 kierunkiem rozwoju zawodowego ucznia

4.   byli laureatami innych konkursów dotyczących rozwoju zawodowego ucznia o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

W ramach tego projektu stypendia Marszałka otrzymali następujący uczniowie:

1. Marta Majek – ZSP nr 1 Garwolin
  30. Sylwia Rudnik ZSP Żelechów
  31. Kinga Mikusek ZSP Żelechów
  32. Aneta Talarek ZSP Żelechów

Serdecznie gratulujemy stypendystom, opiekunom i nauczycielom. Dziękujemy opiekunom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektów. Wszystkim wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów naukowych i jak najlepsze wykorzystanie otrzymanych możliwości.

Stypendysci ZSP2

Stypendyści z ZSP nr 2

Stypendysci LO Garwolin

Stypendyści z I LO Garwolin

Stypendysci Lelewl Zelechow

Stypendyści wraz z opiekunami z LO w Żelechowie

Stypendysci ZSP Zelechow

Stypendyści z ZSP w Żelechowie

Stypendysci ZSP nr1

Stypendyści z ZSP nr 1 w Garwolinie

Stypendium ZS Mietne

Stypendyści z ZS W Miętnem

1.     „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”

2.     „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

O samych projektach

Wśród kryteriów, które muszą spełniać kandydaci są:

2. uzyskanie średniej ocen na świadectwie nie niższej niż 4,75

3. osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

1.     Apolonia Maria Benicka – LO Garwolin

2.     Aleksandra Chmielak – LO Garwolin

3.     Dawid Dzadz– LO Garwolin

4.     Jakub Pałysa– LO Garwolin