Przejdź do treści

Robert Głowala nagrodzony

Drukuj

Glowala Nagroda

Nasz powiat ma wspaniałych sportowców. Jednym z nich jest Robert Głowala, 25-letni student Politechniki Łódzkiej reprezentujący barwy GKS „Wilga” Garwolin. Lekkoatleta z pochodzący z Rudy Talubskiej otrzymał przyznaną przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego nagrodę za osiągnięte wyniki sportowe. Rok 2017 to rok wielkich sukcesów zawodnika i wspaniałych sportowych emocji.

Mieszkaniec Powiatu Garwolińskiego od najmłodszych lat interesował się sportem – to jego największa pasja. Tylko w tym roku mężyczna odniósł 10 zwycięstw w prestiżowych zawodach ogólnopolskich i zdobył łącznie 16 medali.

Poprzez takie osiągnięcia buduje się Powiat Garwoliński – podkreślał Starosta Marek Chciałowski, który oficjalnie wręczył sportowcowi nagrodę podczas spotkania 27 grudnia 2017 r.

Jednorazowa nagroda przyznawana na podstawie Uchwały Rady Powiatu Garwolińskiego z 2012 r. ma wyróżniać wybitnych sportowców, ludzi z pasją, którzy promują nasz powiat. Zawodnik, którego kadrowym trenerem jest Stanisław Buszta w tym roku odniósł wiele wspaniałych zwycięstw.

W Łodzi zawodnik wywalczył srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. W Siedlcach w Ulicznych Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 5 km zdobył brązowy medal, zaś w Pile podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Półmaratonie czasem 21.97.5m wywalczył również brązowy medal.

W tym roku zawodnik Wilgi Garwolin został powołany do Reprezentacji Polski na 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w konkurencji bieg przełajowy. To olbrzymi sukces, który już zapisał Głowalę w historii sportu naszego powiatu. Co więcej to właśnie on ustanowił 8 rekordów powiatu w biegach na 2,3,5 i 10 km, półmaratonie, mini-maratonie oraz biegu ulicznym na 5 i 10 km. W odbywającym się w Garwolinie czerwcowym biegu „Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie” Robert Głowala dwukrotnie już zdobył bardzo wysokie trzecie miejsce.

Podczas środowego spotkania młody lekkoatleta otrzymał pamiątkową koszulkę z herbem i napisem Powiat Garwoliński, która ma przypominać mu o miejscu, z którego pochodzi. Zawodnik nie krył zadowolenia z już osiągniętych sukcesów, a nowy rok otwiera przed nim kolejne szanse na zwycięstwa – za które już teraz trzymamy kciuki.

Warto przypomnieć, że Robert Głowala został zgłoszony przez Powiat Garwoliński w Plebiscycie Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl i Katolickiego Radia Podlasie Top Regionu 2017 w kategorii SPORTOWIEC. W tej chwili trwa II tura głosowania, jeszcze tylko do jutra można oddawać głosy na Roberta!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews