Przejdź do treści
Brak grafik

Noworoczne wyróżnienia

Utworzono: poniedziałek, 15, styczeń 2018

Wyroznienie 2018

Tradycją jest, że podczas Spotkania Noworocznego Przewodniczący Powiatu Garwolińskiego oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego wyróżniają osoby, instytucje oraz firmy szczególnie zaangażowane w życie Powiatu Garwolińskiego.

Nasz region to wyjątkowe miejsce, które ma wyjątkowych mieszkańców – ludzi, którzy poprzez swoją codzienną pracę, działalność i twórczość przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego Powiatu. W piątek, 12 stycznia 2018 roku, podczas Spotkania Noworocznego w Miętnem, 8 osób dołączyło do zacnego grona wyróżnionych: Ks. Jan Krajewski, Pani Izabela Rękawek (Teatr Rękawiczka), Pani Anna Mądra (Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa), Pan Zbigniew Gnat-Wieteska, Pan Wiesław Sowa (Firma CZAN), Pan Leszek Marek Krześniak (Polska Fundacja Kościuszkowska), Pan Józef Zając (Skarbnik Powiatu Garwolińskiego) oraz Pan Janusz Karwowski (Firma Akzo Nobel).

Wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe podziękowania Starosty oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego. Oprócz podziękowań, w tym roku wyróżnionym osobom wręczone zostały medale Starosty Garwolińskiego „Za działalność na rzecz Powiatu Garwolińskiego”.
Medal z wizerunkiem orła polskiego z literką „S” z czasów Zygmunta I Starego ma przypominać o tym, że nasz Powiat powstał za czasów panowania tegoż króla w 1539 roku i ma nawiązywać do tej tradycji. Ten szczególny medal stanowi wyjątkowe wyróżnienie.

 

Sylwetki wyróżnionych w 2018 roku:

1. Ks. Jan Krajewski - parafia GoźlinDSC 0189

Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w parafii Goźlin, które jest perłą architektury drewnianej w naszym regionie z drugiej połowy XVIII w. Swoją otwartością, sercem i wspaniałymi kazaniami przyciąga rzeszę wiernych.

Ks. Jan jest organizatorem licznych koncertów w świątyni dla lokalnej społeczności. Na jego zaproszenie do Sanktuarium w Mariańskim Porzeczu przybywają liczni muzycy i chóry. W Wigilię w Telewizji Polskiej mogliśmy oglądać wzruszający koncert kolęd z tego wyjątkowego miejsca. W ubiegłym roku została wydana obszerna publikacja dotycząca Sanktuarium – bogata w piękne fotografie wnętrza kościoła zachwyca. Sam ks. Jest wielkim pasjonatem fotografii, społecznikiem, a miejsce, w którym posługuje każdego dnia na nowo odkrywa, czym zaraża nie tylko parafian, ale także nas wszystkich.

 

2. Pani Izabela Rękawek -Teatr RękawiczkaDSC 0200

To za jej sprawą ponad 15 lat temu powstał Teatr, który dzisiaj jest znany w całym Powiecie Garwolińskim – jest naszą teatralną wizytówką. Będąc reżyserem i kierownikiem artystycznym Pani Izabela prowadziła Rękawiczkę w drodze do największych sukcesów. Zespół tworzą głównie młodzi ludzie - uczniowie i studenci, którzy w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury przenoszą się w cudowny świat teatru. Pod kierunkiem Pani Izy tworzone są spektakle, które wywołują emocje, kształtują wrażliwość na kulturę słowa, są kontrowersyjne.

Wszystkich nagród i wyróżnień, jakie otrzymał teatr nie sposób wymienić. Pani Iza zaraża młodych ludzi swoją miłością do teatru, rozwija w nich talenty aktorskie i reżyserskie, a przede wszystkim buduje kulturę teatralną w naszym regionie.

 

3. Anna Mądra – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół TrojanowaDSC 0209

W 2015 r. z inicjatywy Pani Anny Mądrej powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa, które ubogaca życie mieszkańców tejże gminy. Dzięki tej organizacji możliwa jest integracja społeczności poprzez wspólne spotkania, działania czy wyjazdy. To oni pielęgnują lokalną kulturę, tradycję, zwyczaje - tutejszy folklor. Wspaniałe przyśpiewki autorstwa także samej Pani Anny doskonale wpisują się w klimat panujący w gminie Trojanów. To aktywna grupa ludzi chcących spędzać czas razem, wychodzić poza mury własnych domów - by wspólnie działać dla dobra wszystkich. Cieszymy się, że są w naszym powiecie takie osoby, a ich wspaniała działalność zauważana jest w całym regionie.

 

4. Pan Zbigniew Gnat Wieteska DSC 0218

Prof. ndzw. dr hab., pracownik naukowy w Akademii Obrony Narodowej i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wielki pasjonat i orędownik lokalnej historii. Autor ponad 200 publikacji: książek, artykułów naukowych i publicystycznych. Kilkadziesiąt z nich dotyczy historii miejsc najbliższych naszemu sercu – naszej Małej Ojczyzny. Dzięki staraniom Pana Profesora nasza rodzima kultura, tradycje i historia żyją i są przekazywane kolejnym pokoleniom. Pan Zbigniew to autor wielu publikacji.

W ostatnim roku ukazała się publikacja „Kobiety Powiatu Garwolińskiego w walce o niepodległość”, a w druku już jest następna „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. To nasze lokalne dziedzictwo, ukryte w wyjątkowych książkach, które opowiadają o losach naszych przodków, tu na ziemi garwolińskiej.

 

5. Wiesław Sowa - Firma CZANDSC 0224

Pan Wiesław Sowa to przedsiębiorca, którego biznesowe motto brzmi: „Małymi krokami do celu”. Założył firmę CZAN w 1995 r. i od tego czasu przez ponad 20 lat, małymi krokami niesamowicie ją rozwija, zatrudniając coraz więcej pracowników. Od dystrybucji materiałów budowlanych po niezależnego developera - tak w olbrzymim skrócie można opisać historię zawodową Pana Wiesława. To przykład człowieka, który zbudował firmę zaczynając od pomysłu, przez determinację i pracę, aż do osiągnięcia sukcesu.

 

6. Pan Leszek Marek Krześniak - Prezes Polska Fundacja KościuszkowskaDSC 0236

Październikowe obchody kościuszkowskie na stałe wpisują się w kalendarz wydarzeń Powiatu Garwolińskiego. Trwające kilka dni spotkania, sesje, koncerty koncentrują życie naszych mieszkańców wokół wydarzeń z XVIII wieku. Dr Leszek Marek Krześniak - to wielki orędownik tych wydarzeń, kontynuator tradycji kościuszkowskiej i pasjonat historii. Zawsze pełen energii i pasji - zaraża nią nie tylko uczniów biorących udział w sympozjach, ale wszystkich naszych mieszkańców, którzy co roku z chęcią włączają się w październikowe obchody upamiętniające największą bitwę na ziemiach polskich w XVIII w. - bitwę pod Maciejowicami. Pan Doktor pięknie rozsławia Ziemię Garwolińską w kraju, ale również na całym świecie – w Stanach Zjednoczonych czy Australii.

 

7. Pan Józef Zając - Skarbnik Powiatu Garwolińskiego

Pan Józef przez 20 lat trzymał pieczę nad finansami Powiatu Garwolińskiego, ktory operował kwotą około 2 mld zł. Skrupulatny, rzetelny i dokładny - to główne cechy zawodowe Pana Józefa. Otwarty na drugiego człowieka, uśmiechnięty i pogodny - dobry duch urzędu, z którym współpraca zawsze układała się pomyślnie – mimo, że przecież zarządzał najtrudniejszym zadaniem – finansami powiatu.

Można śmiało powiedzieć, że jego wiedza i doświadczenie mieści go w gronie najdłużej urzędujących skarbników w Polsce. Od 1998 roku jest z nami nieustannie, przez wszystkie kadencje Rady Powiatu Garwolińskiego – jako Skarbnik i Główny Księgowy Budżetu Powiatu. Jego praca to setki godzin spędzonych w urzędzie, miliardy zliczonych kwot i kontroli, aby nigdzie nie zabrakło pieniędzy, za co z serca dziękujemy.

 

8. Pan Janusz Karwowski - Firma Akzo Nobel.

W roku 2018 fabryka farb i lakierów AkzoNobel obchodzić będzie jubileusz 55 –lecia istnienia. Zakład ten przez lata wpisał się w Powiat Garwoliński pod nazwą Polifarb, jako AkzoNobel funkcjonuje od 2007 roku. Firma jest miejscem pracy dla 350 osób. AkzoNobel w Pilawie wychodzi poza fabrykę i czynnie włącza się w życie społeczne Powiatu Garwolińskiego. Budowa placu zabaw czy siłowni zewnętrznych w Miętnem, Rudzie Talubskiej to tylko niektóre z form tej aktywności. Dzięki Pilawskiej Firmie możliwa jest integracja naszych mieszkańców. Pan Janusz Karwowski – dyrektor związany z fabryką od 2000 r. jest orędownikiem tej działalności, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews