Spotkanie Noworoczne 2018

Utworzono: środa, 24, styczeń 2018

Noworoczne 2018

W piątek, 12 stycznia 2018 r. sala bankietowa Hotelu w Miętnem wypełniła się gwarem samorządowców, przedstawicieli świata biznesu, służb mundurowych, oświaty, organizacji i stowarzyszeń, którzy zgromadzili się na tradycyjnym już Spotkaniu Noworocznym. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Piotra Osmólskiego i Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odpowiedzieli zaangażowani w życie naszego powiatu, by wspólnie podsumować miniony rok. Był to czas refleksji, oceny tego co udało się dokonać w 2017 r., ale także czas życzeń i planów na nadchodzące dni i miesiące.

- Dziś mogę powiedzieć, że rok 2017 był bardzo dobrym rokiem - mówił podczas spotkania Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

- Nasz budżet na działania inwestycyjne był największy w historii powiatu, wynosił ponad 33 mln złotych. Ponad 13 mln złotych przeznaczyliśmy na tę największą inwestycję – budowę budynku Starostwa, ponad 18 mln to środki, które zostały wydane na remonty i modernizację dróg - podkreślał.

Około 30 km dróg i 6 km chodników to efekty tegorocznych inwestycji drogowych, które widać na co dzień, podczas poruszania się po powiatowych drogach w gminie Garwolin, Miastków Kościelny czy Żelechów.

Nie od dziś wiadomo, że Powiat Garwoliński oświatą stoi. Starosta przypomniał zgromadzonym o bardzo dobrych wynikach matur, o prestiżowym tytule „Samorządowy Lider Edukacji”, który otrzymał nasz powiat, o sukcesach w rankingu Perspektyw i wreszcie o inwestycjach, które mają przyczyniać się do podnoszenia standardów w naszych szkołach.

Włodarz przywoływał także dobre działania podejmowane w SPZOZ w Garwolinie, w PCPiK w Miętnem czy wreszcie pochwalił się ostatnio otrzymaną Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju.

Nie byłoby sukcesów i rozwoju bez współpracy i współdziałania ludzi, którzy tworzą Powiat Garwoliński. Starosta podziękował zatem wszystkim, którzy są współtwórcami wspaniałych owoców pracy w minionym roku - przedsiębiorcom, samorządowcom, współpracownikom, księżom i wszystkim mieszkańcom naszego powiatu.

Na zakończenie Starosta Marek Chciałowski nawiązał do ostatniej inwestycji powiatu - mostu w Podstolicach w Gminie Maciejowice. Symbolicznie mówił, że właśnie takie mosty mają nas łączyć, bo wtedy osiągniemy więcej.

Podczas spotkania głos zabrali także przybyli na Spotkanie Noworoczne Goście: ks. Prałat Ryszard Andruszczak, ks. Kanonik Stanisław Małek, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Poseł Grzegorz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach Adam Skup, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Piłka i Krzysztof Żochowski oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik.

I chociaż wypowiedzi Gości utrzymane był w różnym tonie, to jednak troska o dobro i rozwój Powiatu Garwolińskiego była tu najważniejsza.

W trakcie noworocznego spotkania Starosta Powiatu Garwolińskiego i Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego przekazali podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w życie Powiatu Garwolińskiego (czytaj więcej).

Na zakończenie części oficjalnej życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym złożył Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, który wzniósł toast za pomyślność w 2018 roku.