Śpiewajcie i grajcie Panu… Kolędowo w Łaskarzewie

Utworzono: środa, 24, styczeń 2018

Brathanki koncert

W niedzielny wieczór, 21 stycznia 2018 r. łaskarzewska świątynia wybrzmiała piękną muzyką polskich kolęd i pastorałek. Świąteczny nastrój zapewnił zespół Brathanki z jego wokalistką Agnieszką Dyk, którzy przybyli do naszego powiatu na zaproszenie Burmistrza Łaskarzewa, Starosty Powiatu Garwolińskiego, Wójta Gminy Łaskarzew, Proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łaskarzewie oraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Łaskarzewie.

Mimo panującego na zewnątrz chłodu, serca mieszkańców Powiatu Garwolińskiego tego dnia zapłonęły. Wokalista Agnieszka Dyk porwała do wspólnego śpiewu zebranych w świątyni. Rozbrzmiały tradycyjne, polskie kolędy oraz pastorałki, które zakorzenione w polskiej kulturze od lat pełnią integracyjną rolę.

Wspaniały klimat zapewniła nie tylko piękna muzyka, ale także widowiskowe efekty świetlne. To duże i kosztowne przedsięwzięcie, które nie odbyłoby się bez zaangażowania współorganizatorów.

- Koncert był przepiękny, muzycy wspaniali, a wokalistka Pani Agnieszka Dyk oprócz fenomenalnego głosu i scenicznej swobody porwała publiczność do wspólnego śpiewu. Dziękuję wszystkim artystom z zespołu Brathanki. Słowa podziękowania należą się Pani Burmistrz Łaskarzewa, to dzięki jej zaangażowaniu, zamiłowaniu do muzyki oraz uporu, ta wprowadzona tradycja koncertów noworocznych w Łaskarzewie stale się rozwija. Bardzo się cieszę, że mogłem być współorganizatorem tego koncertu – mówił po koncercie Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Gospodarz świątyni, Ks. Proboszcz Edmund Szarek wyraził wielką radość z występu renomowanego zespołu i wspólnego śpiewu kolęd.

Pani Burmistrz Lidia Sopel – Sereja nawiązała w swojej wypowiedzi do obchodzonego 21 stycznia Dnia Babci i przypadającego następnego dnia – Dnia Dziadka. Pani Burmistrz dedykowała koncert wszystkim Dziadkom dla których odśpiewano gromkie „Sto lat”.

Koncert pozwolił mieszkańcom trwać w celebracji Świąt Bożego Narodzenia – poprzez muzykę i śpiew przeżywać Tajemnicę Grudniowej Nocy. To także wspaniała okazja do integracji mieszkańców, do bycia razem we wspólnocie i zatrzymania się w codziennym pędzie życia.