Przejdź do treści
Brak grafik

WIELKIE OTWARCIE - Jeden budynek – wiele możliwości

Utworzono: wtorek, 30, styczeń 2018

Otwarcie Starostwa copy

27 stycznia 2018 roku zapisze się na kartach historii Powiatu Garwolińskiego jako wyjątkowy dzień. Tego dnia oficjalnie przecięto wstęgę do nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ulicy Mazowieckiej 26 oraz poświęcono nowy budynek.

Hol główny nowej siedziby urzędu zapełnił się gośćmi, pracownikami i przybyłymi na uroczystość mieszkańcami powiatu garwolińskiego jeszcze przed godziną 14.00.

- To symboliczny koniec długoletniej pracy na rzecz wielkiej inwestycji, ale jednocześnie symboliczny początek czegoś zupełnie nowego – mówił na wstępie uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich przybyłych do nowej siedziby Starostwa Powiatowego, głos zabrał Starosta Garwoliński Marek Chciałowski:

- Marzenia się spełniają, potrzeba tylko mieć jasno sprecyzowany cel, dobrą grupę współpracowników, wiarę, że razem możemy osiągnąć wiele, codzienną determinację do pokonywania przeszkód i do wytężonej pracy oraz błogosławieństwo Boże.

Po 2,5 roku wzmożonej pracy udało się sprostać wyzwaniu i pobudować okazały budynek w nie tak dawno zupełnie pustym miejscu. Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał pokrótce historię budowy nowej siedziby urzędu. Historię, która sięga drugiej kadencji, kiedy to podjęto decyzję i zakupiono działkę pod budowę. W trzeciej kadencji została wykonana koncepcja, projekt budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę. W czwartej kadencji ze względu na realizację dużych zadań z udziałem środków zewnętrznych wykonano tylko przygotowania geodezyjne pod przyszłą inwestycje. Rzeczywiste zadania przypadają na piątą kadencję, gdy w 2015 roku ruszyły prace budowlane. W 2018 roku możemy podziwiać efekt tych prac – wspaniały budynek, który daje wiele możliwości.

Jak zaznaczał Starosta to budynek, w którym wyodrębniono pomieszczenia typu open space, sale obsługi, punkt informacyjny oraz 127 pomieszczeń biurowych. Jego powierzchnia jest naprawdę imponująca…

- Ten urząd nie budowaliśmy dla siebie, w małym stopniu dla pracowników, budowaliśmy dla naszych mieszkańców, którzy przyjdą tu ze swoją najważniejszą sprawą – artykułował Starosta.

- Chciałbym, aby ten obiekt był, tak jak dom rodzinny, miejscem jedności, zrozumienia, współpracy. Niech będzie on miejscem twórczych dyskusji dla powiatu – życzył ponadto włodarz.

W wystąpieniu Starosty padło wiele słów podziękowań. Dla mieszkańców gminy Maciejowice, bo to oni podczas jednego ze spotkań podnieśli temat jednego budynku dla wszystkich wydziałów starostwa. Dla mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy „kibicowali” budowie i śledzili efekt jej prac.

Starosta dziękował współpracownikom – Wicestaroście Urszuli Zadrożnej, Skarbnikom – Józefowi Zającowi i obecnej Skarbnik Agnieszce Braun oraz Sekretarzowi Jerzemu Piesio z całą grupą zaangażowanych pracowników. Przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie decyzje Starostów, Zarządów i Rad Powiatu II, III i V kadencji :

- Dziękuję moim poprzednikom Stefanowi Gorze oraz Grzegorzowi Woźniakowi, Piotrowi Osmólskiemu – Przewodniczącemu obecnej Rady Powiatu, dziękuję firmie (…) PRIB Sp. z o. o i ABM Solid, które budowały nową siedzibę zaznaczał na zakończenie Starosta.

- (…) Jeszcze raz dziękuję wszystkim, których tu nie wymieniłem, ale mam ich w sercu i pamięci jako szczerych przyjaciół – kończył.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć oficjalnego przecięcia wstęgi – symbolicznego aktu otwarcia.

J. E. Ksiądz Biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk dokonał aktu poświęcenia nowego budynku urzędu oraz krzyży, które zawisły w siedzibie powiatowych władz. Jak mówił m. in. Ks. Biskup:

- (…) Zwracamy się do Pana Boga z prośbą o Jego błogosławieństwo, aby te nowoczesne mury wypełniał właściwy duch służby, duch szacunku do drugiego człowieka (…).

Na pamiątkę wizyty Ks. Biskupa w Garwolinie, Starosta przekazał pamiątkowy ryngraf ze srebrnym wizerunkiem herbu Powiatu Garwolińskiego.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik pogratulował nowego obiektu, podkreślając, że władze powiatu garwolińskiego tej i poprzednich kadencji mogą być dumne z wkładu w rozwój województwa.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski został uhonorowany medalem „Pro Mazovia” z podziękowaniem za jego wkład osobisty, za to, co zrobił dla Mazowsza i z życzeniami, aby dalej wspólnie budować Mazowsze.

Marszałek Województwa Mazowieckiego wyróżnił ponadto listami gratulacyjnymi Starostów i Przewodniczących Rad poprzednich kadencji, Wicestarostę obecnej kadencji, Skarbników Powiatu Garwolińskiego, Dyrektorów wydziałów i pracowników Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Podczas oficjalnego otwarcia Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego pamiątkowymi statuetkami wyrazili swą wdzięczność i radość z zakończonej inwestycji, która była efektem pracy kilku kadencji.

Tego dnia popłynęło bardzo wiele gratulacji i słów uznania. Głos zabrali m. in. Poseł na Sejm RP Czesław Mroczek, Stanisława Prządka – Posłanka na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu garwolińskiego czy delegacja z rejonu Singarei z Mołdawii i wiele innych osób.

Specjalne podziękowania przygotowała także Urszula Zadrożna Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, a w imieniu pracowników Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Małgorzata Antolak.

Po godz. 16.00 budynek nowego urzędu został udostępniony mieszkańcom. Na wszystkich zwiedzających czekały pamiątkowe gadżety oraz drobny poczęstunek przygotowany przez powiatowe szkoły – ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem, ZSP nr 1 w Garwolinie, ZSP nr 2 w Garwolinie, ZSP w Żelechowie oraz Hotel w Miętnem. Do godz. 19.00 mieszkańcy mogli poznawać mury nowego urzędu, gabinety władz, sale konferencyjną, salę posiedzeń zarządu i wiele innych urzędowych pomieszczeń.

Z okazji otwarcia nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie wpłynęły listy gratulacyjne od Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Doroty Skrzypek, Starosty Powiatu Łosickiego Bożeny Niedzielak oraz Starosty Powiatu Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews