Przejdź do treści

„Śnieżka” w Miętnem dla każdego

Drukuj

Plakat Śnieżka poprawiony-zap

W sobotę, 17 lutego Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zapraszają na spektakl pt. "Śnieżka". Zabierz dziecko, wnuczka, babcię, tatę, mamę, dziadka, siostrę, brata, wujka, ciocię i sąsiada. Na „Dworskiej Scenie Teatralnej” wystąpią aktorzy z różnych pokoleń w sztuce, opartej na jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych baśni braci Grimm. WSTĘP WOLNY !

„Śnieżka” to spektakl oparty na tradycyjnej baśni o królewnie, krasnoludkach i złej królowej. - Przeznaczony jest dla widzów w każdym wieku.  Gwarantujemy dobrą zabawę nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców i dziadków – zachęca reżyserka  Izabela Rękawek.

Ciekawostką jest to, że w skład grupy teatralnej wchodzą aktorzy z różnych pokoleń.  „Śnieżka” emanuje dobrą energią i poczuciem humoru. Na scenie spotykają się uczniowie szkoły podstawowej, licealiści, nauczyciele oraz seniorzy. Wszyscy oni należą do amatorskich grup teatralnych działających przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, do Teatru Mała Rękawiczka, Teatru Rękawiczka i Teatru O!Mamy, prowadzonych przez Izabelę Rękawek.

Z wielkim zaangażowaniem lokalni aktorzy wcielają się w rolę bajkowych postaci. Spektakl wystawiony był dopiero raz na garwolińskiej scenie podczas Powiatowego Dnia Seniora. Zrealizowany został w czasie projektu Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa, który miał na celu łączenie pokoleń. Owocem tego „połączenia” jest właśnie „Śnieżka”.

- Zapraszamy więc serdecznie do Miętnego na godz. 18.00 w sobotę 17 lutego całe rodziny na rodzinny wieczór teatralny. Po spektaklu jak zwykle czekają na nas wspólne rozmowy, kawa i herbata z miodem oraz „kęs kultury”. Szarlotka z pewnością nie będzie z zatrutych jabłek – zachęca Beata Pasternak dyrektor PCKiP.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski i Burmistrz Miasta Garwolina Pan Tadeusz Mikulski.

Partnerami wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Calos Cagathos – Garwolin oraz Stowarzyszenie rozwoju Gmin i Miasta Powiatu Garwolińskiego Wspólnota Powiatowa w Garwolinie. 

Plakat Śnieżka poprawiony

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews