Powiatowe obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości - Halowy „Turniej Niepodległościowy”

Turniej Niepodległościowy

W dniu 09.02.2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie odbył się Halowy Turniej chłopców szkół ponadgimnazjalnych - „Turniej Niepodległościowy”. Był to pierwszy taki turniej w piłce halowej chłopców w ramach Powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski.

Po rozegraniu wszystkich meczy w finale turnieju znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie i Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie. Po zaciętej rywalizacji zwycięską drużyną została reprezentacja ZSP Nr 2 w Garwolinie pokonując rywala 5:1. Trzecie miejsce w turnieju przypadło chłopcom z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Pamiątkowe medale i puchary dla wyróżnionych drużyn wręczył Starosta Powiatu Marek Chciałowski. „Jak pięknie poprzez sport, emocje i rywalizację, młodzież potrafi upamiętnić historyczne wydarzenia” - powiedział Starosta. Podziękował również wszystkim drużynom i trenerom za godną rywalizację i za udział w tak wspaniałym turnieju zorganizowanym w ramach przygotowań do uroczystych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkim drużynom gratulujemy.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZSP nr 2 Garwolin