Kadeci z Żelechowa z awansami

Kadeci awanse

55 kadetów z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie otrzymało awanse na kolejny stopień. W piątek, 16 lutego 2018 r. mundurowi nie tylko świętowali awanse, ale także prezentowali swoje umiejętności zdobywane podczas szkolnych zajęć.

W uroczystym wręczeniu uczniom kolejnego stopnia awansu uczestniczyli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz przedstawiciele służb mundurowych: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie Krzysztof Kędziorek, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Tomasz Biernacki oraz przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie.

Tego dnia świętowało 55 uczniów, z czego dwunastu otrzymało najwyższy stopień brygadiera dyplomowanego.

Starosta zwracając się do młodzieży nawiązał do przewodniego hasła uroczystego apelu:

- „Siebie samego zwyciężaj – to największe zwycięstwo”. Jest to niezwykle trudne zadanie i potrzeba wiele pracy, by je zrealizować. Jako uczniowie szkoły z ponad 100-letnią tradycją, zdobywając kolejne stopnie awansu oraz aktywny udział w życiu szkoły i powiatu to zadanie realizujecie. Gratuluję Wam!

Po oficjalnym przekazaniu nominacji, kadeci zaprezentowali krótki pokaz musztry, pokaz samoobrony oraz wyświetlili film obrazujący to, czego uczą się na zajęciach praktycznych z zakresu pożarnictwa. Prezentacje przygotowane były pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów z zakresu policyjno-wojskowych – Stanisława Madejskiego oraz pożarnictwa – Marcina Cicheckiego.

Spotkanie w Liceum Ogólnokształcącym było także okazją do podziękowań. Starosta na ręce Dyrektor Szkoły Reginy Gromoł złożył specjalne podziękowanie dla szkoły, za aktywny udział jednostki w powiatowych uroczystościach. Wyróżnienie otrzymała ponadto Pani Anna Kapczyńska oraz uczennice – Alicja Kamola i Patrycja Potocka.

- Udział i prezentacja talentów podczas powiatowych uroczystości to najlepszy sposób na promocję szkoły i środowiska. Cieszę się, że poprzez udział w uroczystościach, koncertach, konkursach i olimpiadach pięknie promujecie nasz powiat - dziękował na zakończenie Starosta.