VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - Język angielski

Liga j.angielski

W dniu 20.02.2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie rozstrzygnięty został powiatowy etap konkursu z języka angielskiego, który odbył się w ramach VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych, której inicjatorem jest Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski.

Współzawodnictwo odbywające się w ramach Ligi Przedmiotowej ma za zadnie podnosić poziom wiedzy uczniów oraz dawać jasny obraz sposobu ich kształcenia w szkołach prowadzonych przez powiat. Konkurs ma za zadanie również doskonalić umiejętności uczniów, motywować ich do nauki języka, rozwijać w młodzieży poczucie wartości i wiary we własne możliwości językowe a także dawać uczniom możliwość godnej rywalizacji.

W konkursie ze znajomości języka angielskiego, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.

Po sprawdzeniu prac przez Komisję ogłoszono wyniki konkursu:

Poziom podstawowy:

I miejsce – Joanna Różycka – I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

II miejsce – Monika Celej – Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie

III miejsce – Mateusz Łubian – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Poziom rozszerzony:

I miejsce – Michał Król - Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie

II miejsce – Mariusz Bryzek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

III miejsce – Przemysław Krawczyk - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

Pan Starosta Marek Chciałowski wręczył upominki dla zwycięzców. Pogratulował uczniom uzyskanych rezultatów, a nauczycielom podziękował za przygotowanie i życzył wszystkim dalszych sukcesów. „Dziękuję Wam, uczniom że przystąpiliście do konkursu na poziomie powiatowym. W dzisiejszych czasach język obcy to podstawowa umiejętność w życiu człowieka. Bez znajomości języków nie pójdziemy w świat. Dziękuję nauczycielom za kształcenie młodzieży i za zachęcenie jej do pogłębiania swojej wiedzy. Chciałbym żeby świat stał przed naszą młodzieżą otworem, a żeby tak się stało gorąco zachęcam do brania udziału w różnorakich programach językowych. Namawiam do brania udziału w „Programie Erasmus”. To jest bardzo dobra lekcja do pogłębiania swojej wiedzy, a również bardzo dobra lekcja zapoznania się z rówieśnikami z innych zakątków świata, a także poznanie kultury, obyczajów i tradycji innych państw” – powiedział Starosta.

Gratulacje popłynęły również od dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Reginy Gromoł i od dyrektora Wydziału Edukacji Pana Jerzego Duchny.

Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.