Przejdź do treści

Stawiamy na sport, stawiamy na aktywność

Drukuj

Umowy sport

Zarząd Powiatu Garwolińskiego od lat wspiera działania podejmowane na rzecz popularyzacji sportu i zachęcania młodzieży do aktywności fizycznej. Na początku stycznia 2018 r. został ogłoszony otwarty konkurs na realizację zadań publicznych wspieranych przez Powiat Garwoliński w zakresie kultury fizycznej i sportu.

W dniach 22-23 lutego 2018 r. w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie Zarząd Powiatu Garwolińskiego oficjalnie podpisał umowy z wyłonionymi przez Komisję Konkursową oferentami: Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Garwolinie oraz Powiatowym Zrzeszeniem Ludowym Zespoły Sportowe w Garwolinie.

PSZS otrzymało w tym roku dofinansowanie w wysokości 35 tys. zł, natomiast PZLZS otrzymało kwotę 25 tys. zł.

Podpisanie umowy to także doskonały moment na rozmowy o sporcie, sukcesach czy problemach z nim związanych.

Jak mówili w trakcie spotkania przedstawiciele PSZS Pan Andrzej Goliszewski oraz Pan Paweł Żak dzięki finansowemu wsparciu Samorządu wzrasta ilość młodzieży aktywnie trenującej. Powstały nowe sekcje i drużyny m.in. w piłce halowej dziewcząt czy piłce plażowej. Ponadto coraz więcej młodszych dzieci włącza się w treningi – z klas IV i młodsze. W roku 2017 z inicjatywy PSZS oraz dzięki środkom powiatu odbywały się zawody sportowe, które popularyzowały kulturę fizyczną na wielu płaszczyznach (prawie 70 zawodów na każdym etapie nauczania, w których wzięło udział ponad 5,5 tys. uczestników).

Przedstawiciele PZLZS Pan Kazimierz Sionek oraz Pan Zbigniew Węgrzynek zaznaczali, że w swojej działalności skupiają się na popularyzacji sportu w środowisku wiejskim i małych miasteczkach na terenie Powiatu Garwolińskiego. Aktywność środowiska rośnie z roku na rok, o czym może świadczyć fakt, że liga piłkarska z 18 drużyn rozrosła się w tej chwili do 22. W organizowanym przez PZLZS turnieju szachowym wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Łącznie w organizowanych zawodach we wszystkich dyscyplinach liczba uczestników określana jest na ponad 9 tys. osób.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski pogratulował osiągnięć sportowych młodzieży, podziękował za dobre przygotowanie wniosku na dofinansowanie sportu i życzył sukcesów zawodnikom i zespołom zrzeszonym w PSZS i PZLZS.

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews