„Mój Teatr” w Miętnem

MOJ TEATR zaj

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem ogłasza nabór do grupy teatralnej dla dzieci i młodzieży. „Na Dworskiej Scenie Teatralnej” będzie realizowany projekt w ramach pierwszej edycji Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr” - programu Mazowieckiego Instytutu Kultury wspierającego edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Program Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr” ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, pobudzenie icMazowiecki Fundusz Teatralnyh wyobraźni i myślenia, inspirowanie, rozwój, aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych, w które włączają się lokalne organizacje i grupy nieformalne.

Dla uczestników grupy teatralnej zaplanowane są cotygodniowe warsztaty teatralne, wycieczki do teatrów w Warszawie / Lublinie, spotkania ze znanymi aktorami oraz z innymi amatorskimi grupami teatralnymi z powiatu garwolińskiego, dobra zabawa połączona z nauką i inne atrakcje. Efektem podsumowującym projekt będzie spektakl finałowy, który odbędzie się na koniec roku.

- Harmonogram działań będziemy ustalać na bieżąco z grupą teatralną, tak aby dostosować się do ich możliwości (zajęcia w szkole, czas dojazdu itp.) – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak. – Małą grupę teatralną już stworzyliśmy. Ale chcielibyśmy dać szansę większej ilości osób, dlatego ogłaszamy dodatkowy nabór – dodaje.

Instruktorem teatralnym i opiekunem projektu jest Jerzy Rusak - nauczyciel z 41 - letnim doświadczeniem pedagogicznym. Prowadził i przygotowywał różne formy inscenizacji, przedstawień, wystaw w szkole i instytucjach kultury. Przygotowuje uczniów do konkursów literackich i recytatorskich. Prowadzi lekcje muzealne.

Projekt „Dworska Scena Teatralna” stanowi przestrzeń do spotkań z teatrem na wielu płaszczyznach.

MOJ TEATR

Tegorocznym motywem przewodnim będzie stół - jeden z najbardziej oczywistych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania, w związku z czym na co dzień nie zwracający na siebie większej uwagi. Tymczasem stół jest nie tylko praktycznym meblem, ale zajmuje ważne miejsce w rozwoju naszej cywilizacji i wciąż jest niezwykle istotnym elementem w budowaniu bliskich relacji oraz stosunków rodzinnych.

Wszystkie przedsięwzięcia dla uczestników grupy teatralnej będą bezpłatne.

INFORMACJE ORAZ ZAPISY Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel. 503 695 124

Ilość miejsc ograniczona. Nabór trwa do 16 marca 2018 lub do wyczerpania miejsc

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwsze spotkanie organizacyjne w kwietniu 2018.