DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W WARSZAWIE

Utworzono: środa, 01, czerwiec 2011

mprezydent

Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Stefan Gora uczestniczył w spotkaniu samorządowców w Warszawie. Zorganizowana z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego uroczystość miała miejsce 25 maja w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń i podziękowań tym, którzy „wkładają wielki, mądry i dobry wysiłek na rzecz Polski lokalnej”. W swoim wystąpieniu Prezydent podkreślił, że Dzień Samorządu Terytorialnego został  uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku. Jest to dzień triumfu wspaniałej, mądrej idei, która buduje polską rzeczywistość i daje możliwości rozwoju na rzecz małych Ojczyzn. Prezydent zauważył, że mimo sporów między rządem i samorządem, a także między zwolennikami i przeciwnikami decentralizacji, istnieje poczucie wspólnoty i odpowiedzialność za ojczyznę.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i osiągnięcia w pracy samorządowej Prezydent RP odznaczył kilku zasłużonych samorządowców.

Obok przedstawicieli samorządu w spotkaniu uczestniczyli również posłowie, senatorowie, minister spraw wewnętrznych i administracji, a także ministrowie kancelarii prezydenta oraz doradcy prezydenta.