Ćwiczenie obronne pod kryptonimem „WILGA 2011”

W dniach 16 i 17 czerwca 2011 roku na terenie powiatu garwolińskiego sfinalizowane będzie powiatowo-gminne ćwiczenie obronne pod kryptonimem „WILGA 2011”, na temat: „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu garwolińskiego”.

Ćwiczenie ma na celu:

1. sprawdzenie stanu przygotowania kadry kierowniczej i pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne, w jednostkach samorządu terytorialnego, do wykonywania zadań operacyjnych oraz zadań związ funkcjonowaniem Systemu Stałych Dyżurów.
  2. sprawdzenie przygotowania organów i sił ratowniczych powiatu do realizacji zadań w procesach osiągania wyższych stanów gotowości obronnej oraz prowadzenia działań ratowniczych i ochrony ludności.
  3. sprawdzenie w praktyce poziomu przygotowania członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do realizacji zadań w zakresie koordynacji działań jednostek organizacyjnych systemu ratowniczego powiatu.
  4. sprawdzenie systemów łączności oraz alarmowego obiegu informacji w relacji Stały Dyżur Wojewody, Stały Dyżur Starosty Garwolińskiego, Stałe Dyżury organów gmin.