Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej już w niedzielę w Żelechowie

Utworzono: środa, 04, kwiecień 2018

Plakat 78.rocznica Katyń

Już w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia 2018 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do Żelechowa, gdzie upamiętnimy tragiczne wydarzenia Zbrodni Katyńskiej.

Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie serdecznie zapraszają na uroczystości 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

O godz. 10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar zbrodni. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych na teren Internatu ZSP w Żelechowie, gdzie delegacje złożą symboliczne kwiaty pamięci pod głazem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej. Tu także będą miały miejsce krótkie przemówienia okolicznościowe.

Obchody upamiętniające wydarzenia sprzed 78 lat rozpoczną się już w piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, gdzie na sali gimnastycznej o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta akademia okolicznościowa przygotowana przez żelechowskich uczniów.

Niech nasza liczna obecność na uroczystości będzie wyrazem pamięci o tragicznych losach wymordowanych Polaków.