Z żelechowskiego Lelewela na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

LO Zelechów Indeks

Michał Król - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o „Diamentowy Indeks” Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zdobywając jednocześnie indeks na wszystkie kierunku studiów na tej uczelni.

Olimpiada objęta została patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Laureaci Olimpiady uzyskali również stypendium naukowe oraz zapewnienie darmowego zakwaterowania w akademiku tej Uczelni na pierwszym roku studiów.

Uczeń Lelewela z sukcesem przechodził przez kolejne etapy geograficznych zmagań. W październiku 2017 roku miał miejsce etap szkolny – polegał on na rozwiązaniu określonych zadań z zakresu geografii fizycznej i geologii. Michał zwyciężył także podczas etapu okręgowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim 27 stycznia 2018 r. Finał Olimpiady miał miejsce dn. 17 marca 2018 r. w Rektoracie AGH w Krakowie. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały 120 minut. Uczniowie mieli do rozwiązania 14 zadań otwartych z zakresu geografii fizycznej i geologii. Podczas sprawdzianu musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą ponad podstawę programową geografii w zakresie rozszerzonym. Jak się okazało maturzysta Lelewela poradził sobie znakomicie.

„Michał Król to uczeń inteligentny, ambitny i systematyczny. Podczas nauki w Publicznym Gimnazjum Powiatowym oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie osiągał bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Sukces zawdzięcza przede wszystkim wytrwałej, samodzielnej pracy” – mówi pan Tomasz Ekiert – wychowawca Michała i nauczyciel geografii, który wspierał ucznia w kolejnych etapach olimpiady.

Indeks wyższej uczelni, jaki wywalczył Michał, to z pewnością wielkie osiągnięcie indywidualne, ale również duma i prestiż dla całej szkoły, którą uczeń niedługo ukończy. Michałowi, który swoim sukcesem jednocześnie promuje Powiat Garwoliński serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas matury i na uczelni!