Już niedługo 3 maj… Zapraszamy do udziału w uroczystościach!

Utworzono: piątek, 27, kwiecień 2018

Plakat 3 maja 2018 zap

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do wzięcia udziału w uroczystościach 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Garwolinie od 10.00 będą miały miejsce oficjalne powiatowo-miejskie obchody. Natomiast o godz. 14.00 w Miętnem, na terenie parku przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji odbędzie się RODZINNA MAJÓWKA „Wiwat Maj, Trzeci Maj”. Zapraszamy całe rodziny, bowiem czekać na nie będzie mnóstwo atrakcji!

Oficjalną część obchodów Święta 3 Maja rozpocznie uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Tuż po niej nastąpi przemarsz uczestników i pocztów sztandarowych pod obelisk przy ZSP nr 2 w Garwolinie, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi Starosta Powiatu Garwolińskiego, a delegacje złożą kwiaty.

O godz. 12.00 na stadionie przy ZSP nr 2 w Garwolinie wystartuje bieg na dystansie 1918m w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po południu zapraszamy całe rodziny z dziećmi do Miętnego, na majówkę, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i atrakcji zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Będzie okazja do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych i patriotycznych razem z uczniami szkół ponadgimnazjalnych oraz do wysłuchania występu najmłodszych patriotów z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty w Michałówce”.

Przy ognisku będziemy biesiadować przy kiełbasce, a na smakoszy ulubionej zupy żołnierzy czekać będzie pyszna grochówka.

Rodzinny bieg „TAK 3 MAJ” to okazja do uczczenia narodowego święta na sportowo, dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu – start już o 15.00 na trenie parku przy PCKiP w Miętnem.

W tym dniu będziemy mogli podziwiać wystawę TADEUSZ KOŚCIUSZKO-W KRĘGU TRADYCJI LUDOWEJ I NARODOWEJ, fryzury KOBIETA W ODCIENIU PATRIOTYZMU, będziemy wspólnie tańczyć nasz narodowy taniec - poloneza i cieszyć się ze wspólnie spędzanego czasu.

Towarzystwa dotrzymywać nam będą przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1 Pułku Strzelców Konnych, Weteran Klub Tur Garwolin, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Na najmłodszych czekają patriotyczne gadżety, które będą przypominać o naszym narodowym święcie, o radosnej majówce w Miętnem. Niech nas tego dnia nie zabraknie!

Serdecznie zapraszamy!

Plakat 3 maja 2018 JPG