XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej 2018 za nami!

eurowizja na główną

29 maja 2018 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się 13 Festiwal - „Eurowizja 2018”. W festiwalu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Garwolińskiego, którzy śpiewem promowali kulturę europejską. Była to również świetna okazja do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego.

W tegorocznej edycji Festiwalu wystąpiło 150 wykonawców, którzy prezentowali piosenki anglojęzyczne i polskie. Wykonawców oceniało jury w składzie: Tadeusz Talarek – przewodniczący, Marek Rękawek oraz Sebastian Borkowski. Ocen dokonywano w dwóch kategoriach : soliści i zespoły wokalne w odpowiednich grupach wiekowych.

Pomysłodawcą „Eurowizji” jest Andrzej Ostolski, który od 13 lat jest jednym z organizatorów festiwalu. Na gali obecny był również Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, który w swym wystąpieniu podkreślił, że cieszy go fakt, „iż na terenie powiatu jest taki konkurs jakim jest ”Eurowizja”, ponieważ mamy bardzo dużo uzdolnionej młodzieży, której tego typu impreza daje możliwość pokazania swoich umiejętności. Niektóre z tych osób, zaczynające przygodę z piosenką odniosły sukcesy nie tylko w powiecie garwolińskim, ale także na szczeblu ogólnopolskim. Konkurs przypomina nam również datę 1 maja 2014 roku, gdy właśnie wtedy Polska została pełnoprawnym członkiem Unii. Wstępując do Unii przyjęliśmy pewne zobowiązania, które nas obowiązują jako członka Unii, ale z drugiej strony wnosimy cenne dary jakimi są wartości i tradycje wyniesione z domu rodzinnego. Chcemy aby Europa była Europą wartości, tradycji i poszanowania różnych kultur”.

Wszystkie występy uczestników nagradzane były gromkimi brawami a jury miało kłopoty z wyborem najlepszych wykonawców.

Ostatecznie Grand Prix zdobyła Wiktoria Piorun- Best Vocal Studio Garwolin.

Wyniki końcowe festiwalu przedstawiają się następująco:

Soliści szkoła podstawowa:

I miejsce Roksana Mikulska - PSP Trąbki

II miejsce Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio Garwolin

II miejsce ex aequo Julia Głowala - PSP nr1 w Garwolinie,  Adrianna Cybulska - Zespół Szkolno

Przedszkolny Wola Rębkowska, Magdalena Ostaszewska

Zespoły wokalne szkoła podstawowa:

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Łaskarzewskiej

Soliści gimnazjum:

I miejsce Dominika Talarek- klasy gimnazjalne PSP Gończyce

II miejsce Apolonia Oskroba - PSP w Samogoszczy

III miejsce ex aequo Weronika Kalbarczyk i Angelika Gugała- PSP w Sobolewie

Zespoły wokalno-instrumentalne gimnazjum:

I Zespół Szkół im. J Piłsudskiego w Garwolinie

II Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym

II Zespół wokalny Gimnazjum nr2 w Łaskarzewie

III Gimnazjum w Starym Pilczynie

Soliści Szkoła Ponadgimnazjalna:

I miejsce Izabela Krawczyk-  Best Vocal Studio Garwolin

II miejsce ex aequo  Izabela Bożek i Wiktoria Sierańska – obie z ZSP w Sobolewie

Zespoły instrumentalno- wokalne szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce ex aequo „Fanatycy” z KLO Garwolin i New Beat z Piotrem Popławskim z Zespołu Szkół

Ponadgimnazjalnych nr1w Garwolinie

II miejsce New Beat z Marcinem Borowskim z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

w Garwolinie

Starosta pogratulował wszystkim uczestnikom i wręczył nagrody zwycięzcom. Podziękował również panu Andrzejowi Ostolskiemu za przygotowanie tego konkursu, opiekunom za przygotowanie uczniów, a zwycięzcom pogratulował odniesionych sukcesów i życzył dalszych sukcesów podczas innych występów.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowy, typu gitary, telefony komórkowe, głośniki, słuchawki, power banki oraz głośniki bezprzewodowe.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.