Sukces naszych uczniów w finale centralnym XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

na główną

Ponad 200 uczestników eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rywalizowało w dniach 7-8 czerwca 2018 we Wrocławiu. Olimpiada odbyła się aż w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, weterynaria, agrobiznes oraz leśnictwo. W dwóch blokach: ochrona i inżynieria środowiska oraz, technologia żywności, Powiat Garwoliński reprezentowali uczniowie z Żelechowa i z Miętnego Znaleźli się oni w gronie uczniów z całego kraju, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych.

W trakcie Olimpiady uczestnicy najpierw rozwiązywali testy, a później przystąpili do części praktycznej (z obydwu części można uzyskać maksymalnie 120 punktów). Warto podkreślić , że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego, to ogromny sukces.

Po podsumowaniu zmagań okazało się, że reprezentanci szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwolińki wypadli wspaniale. W bloku ochrona i inżynieria środowiska 3. miejsce w Polsce zajął Marcin Iwaniec uczeń klasy III Technikum Geodezyjnego. Tuż za podium na 4. miejscu znalazł się Damian Krawczyk również uczeń klasy III Technikum Geodezyjnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie . Obaj zdobyli tytuł laureata olimpiady i cenne nagrody. W bloku technologia żywności tytuł finalisty uzyskała Ewelina Pawlak z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.z Zespołu Szkół PonadgimnazjalnychIM. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie Opiekunem tych uczniów był nauczyciel Grzegorza Bieniasa.

6 miejsce i tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa wywalczył Piotr Guba z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem finale   - opiekunem ucznia był Tadeusz Gora. W finale olimpiady, w bloku technologia żywności tytuł finalisty uzyskał uczeń Dominik Żaczek z II klasy Technikum Żywienia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem -opiekunem ucznia była Sabina Benicka

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gratulujemy laureatom i finaliście. życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do olimpiady.