Garwolin w drodze na Jasną Górę

Utworzono: piątek, 03, sierpień 2018

7

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych odbyła się w Kolegiacie Przemieniania Pańskiego w Garwolinie uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka, która rozpoczęła 38. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pątników z dekanatu garwolińskiego. Po Eucharystii, ze śpiewem na ustach na szlak wyruszyły grupy 7A i 7B. Pielgrzymi mają przed sobą do pokonania ponad 300 km. W tym roku na trasę do Częstochowy wybrało się ok. 300 pielgrzymów z Garwolina i okolic. Pątników odprowadziły rodziny, przyjaciele oraz tłumnie zebrani mieszkańcy Garwolina. Wśród osób żegnających byli również przedstawiciele Powiatu Garwolińskiego na czele ze starostą Markiem Chciałowskim oraz wicestarostą Urszulą Zadrożną. Wszystkim pielgrzymom podążającym na szlaku na Jasną Górę życzymy siły, wytrwałości, przyjaznej atmosfery, wspaniałych doświadczeń oraz pogody ducha na tę piękną choć trudną drogę.