Święto Wojska Polskiego oraz Święto Czynu Chłopskiego 2018

Utworzono: środa, 08, sierpień 2018

główne 15 sierpnia 1

Zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego oraz Święta Czynu Chłopskiego. W powiecie garwolińskim od lat jest to święto, któremu każdego roku nadaje się wyjątkowy wymiar.

W środę 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników w asyście Orkiestry OSP Garwolin przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty i zapala znicze.

Następnie w Centrum Sportu i Kultury zaprezentowany zostanie okolicznościowy program artystyczny dla mieszkańców powiatu garwolińskiego pt. „Piosenka w drodze do Niepodległej” w wykonaniu Stanisława Górki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Artysta serdecznie zaprasza do wspólnego, świątecznego śpiewania pieśni patriotycznych i wspólnego ich przeżywania.

Organizatorem uroczystości jest Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Garwolina, Wojskowy Komendant Uzupełnień i Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie.

Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Szczegóły na plakacie.

plakat 15 sierpnia 1