Już niedługo Dożynki Powiatu Garwolińskiego 2018!

plakat dożynki zdjęcie na główne

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do wzięcia udziału w Święcie Plonów- Dożynkach!

„Plon przynieśli, plon! Przynieśli nam wieniec Z kłosów naszej ziemi, Ślicznie przewijany Wstęgami krasnemi!”- serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku na Powiatowe Dożynki. Starszych by mogli wspominać i opowiedzieć młodym pokoleniom o najważniejszym święcie rolników, młodych by czerpali z historii w celu kultywowania tradycji, która jest symbolem ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Aby wyrazić wdzięczność za zebrane plony oraz za chleb na stołach wszyscy razem tworząc wspólnotę zbierzmy się już 9 września 2018r. w Łaskarzewie, na boisku sportowym w Parku „Alejki”! Uroczystość rozpocznie się korowodem o godzinie 11:30 następnie o godzinie 12:00 odbędzie się Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zakończona przemarszem na teren boiska sportowego. O godzinie 14 rozpocznie się część oficjalna razem z rozstrzygnięciem konkursów oraz wręczeniem medali. Natomiast o godzinie 17:20 zaczniemy zabawę przy kilku zespołach muzycznych!

Zapraszamy!

Szczegóły na plakacie!