Przejdź do treści

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

Drukuj

DSC 1115

Dzień Edukacji Narodowej- polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W naszym powiecie obchodzone 15 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, którego współorganizatorem był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Pan Starosta Garwoliński mówił o dumie za powiatową oświatę, która dzięki wszystkim pracownikom, którzy pracują na rzecz edukacji może pochwalić się wysokim poziomem zarówno na tle kraju jak i Europy, wyrazem tego jest fakt, że 13 października wraz z Dyrektorem Edukacji odebrał srebrny certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji, który otrzymują samorządy na potwierdzenie, iż realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświaty ma charakter trwały i długookresowy.

Przed głównymi uroczystościami związanymi z Powiatowym Dniem Edukacji został otwarty internat, który uległ gruntownemu remontowi oraz modernizacjipo zwolnieniu pomieszczeń przez przedszkole gminne. Generalny remont to koszt ok. 450 tys. zł.

Dzień edukacji w powiecie garwolińskim obchodziło około 700 nauczycieli i pracowników oświaty. Starosta Marek Chciałowski podsumował ich pracę : „Praca nauczycieli, wychowawców, twórców oświaty, którzy oddają wszystko co najlepsze na rzecz ucznia. Dają mu wiedzę, dobre wychowanie, kształtują postawę – to jest właśnie posag, który uczeń otrzymuje i ma pewność, że nikt mu go nie odbierze. Z tym się idzie w świat!”

Ks. kan. dr Andrzej Oworuszko proboszcz parafii Sobolew podkreślił, że” praca nauczyciela to powołanie do wyjątkowego zadania jakim jest uczenie mądrości”- złożył pracownikom oświaty życzenia dalszych sukcesów prywatnych jak i sukcesów, które osiągają uczniowie.

Uczniowie sobolewskiego liceum przygotowali humorystyczną część artystyczną, pokazując posiedzenie Rady Pedagogicznej w trakcie, którego wybierano zdolnych uczniów do konkursów. W ten sposób młodzież zaprezentowała talenty, które ma możliwość rozwoju w murach szkoły np. śpiew, gra na instrumentach, taniec itp.

Zarząd Powiatu przyznał 29 nagród dla dyrektorów i nauczycieli z powiatowych jednostek oświaty, jednocześnie 28 nauczycieli uhonorowano medalami, odznaczeniami i nagrodami MEN.

W uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych nagrody otrzymali dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Powiat Garwoliński.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki
w Sobolewie: Leszek Urawski, Anna Tywanek, Anna Rucińska.

Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie: Agnieszka Karwowska, Beata Trzpil, Aneta Winek, Bogusława Bogucka, Kinga Dębska.

Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie: Ewa Flaga, Adam Wyskwar, Małgorzata Zadróżna- Piłka, Justyna Chlipalska.

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Garwolinie: Joanna Ostrowska, Anna Patynowska –Gendek, Hanna Jaskuła, Małgorzata Sobiech.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem: Lilla Nawrocka, Hanna Pyza, Jolanta Nafalska.

Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie: Sylwia Tomaszek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie: Grzegorz Szymczak, Krystyna Wieczorkiewicz, Iwona Jończyk.

Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie: Krystyna Piesio.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej   w Trzciance: Katarzyna Gągała.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przyłęku : Waldemar Kuszmierek.

Szkoła Podstawowa Specjalna w Izdebnie: Andrzej Boduch.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Garwolinie: Jadwiga Trzeciak, Anna Elżbieta Kuźbida .

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Hanna Szaniawska

Brązowy Krzyż Zasługi: Leszek Urawski

Złoty Medal za długoletnią służbę: Ewa Ekiert

Srebrny Medal za długoletnią służbę: Mariusz Dudziński, Elżbieta Kotlarska, Liliana Kotlarska, Anna Kowalczyk-Barej, Ewa Kret, Anna Liszewska, Adam Wyskwar, Izabela Odziemczyk-Dadas, Grzegorz Rybak, Urszula Solarczyk, Ewa Toporkiewicz

Brązowy Medal za długoletnią służbę: Bogusława Bogucka, Renata Głowala, Małgorzata Zadrożna

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymują : Edyta Pasik, Hanna Jaskuła, Anna Thel, Iwona Jończyk, Małgorzata Mąkosa, Jacek Mucha, Marta Ozóg, Konrad Piotrowski, Małgorzata Wójcik –Wojciechowska, Dionizy Perek, Małgorzata Sylwesiuk.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews