Przejdź do treści

Spotkanie dotyczące rozwoju powiatu

Drukuj

DSC00798

7 listopada w siedzibie starostwa odbyło się spotkanie z księżmi proboszczami pracującymi w parafiach Powiatu Garwolińskiego.

Spotkanie symboliczne, przypadające w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przecież wszystkie uroczystości o wymiarze patriotycznym mają również wymiar religijny, zyskują poprzez odpowiednią, duchową oprawę. Spotkanie miało na celu podsumowanie wspólnych działań oraz omówienie uroczystości, które w najbliższym czasie będą organizowane na naszym terenie. W trakcie rozmowy wielokrotnie wracano do wspaniałych osiągnięć powiatu w ostatnich latach. Księża z podziwem patrzyli na budynek starostwa, podkreślając, że jest to materialny znak działalności starosty i zarządu, który na trwałe wpisał się w krajobraz Garwolina. Na ręce przybyłych zostały przekazane książki dla wszystkich proboszczów z powiatu garwolińskiego – publikacja pana Pawła Ajdackiego „Powiat Garwoliński. Pałace, dwory i folwarki” wydana przez starostwo z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Starosta Marek Chciałowski podziękował księżom za współpracę i zaznaczył, że pracując dla powiatu, rozwijając działalność kulturalną „Pozostawiamy po sobie pewne znaki, które być może będą rozwijane i kontynuowane przez następców”. Obecny na spotkaniu Prałat Ryszard Andruszczak przytoczył słowa piosenki - „Przyjdą po nas inni ludzie nieświadomi naszych win, więc rozejrzą się ciekawie cośmy zostawili im”.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews