Przejdź do treści

Bartek Konopacki zwycięzcą konkursu na edukacyjną grę komputerową „W świecie cyberprzestrzeni”

Drukuj

13

      W dniu 10.12.2018r. w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”.

Cały projekt obejmował kilka dziedzin:

  1. Stworzenie filmowych spotów profilaktycznych dotyczących zagrożeń w cyberprzestrzeni:
  • cyberbullyingu – stosowanie przemocy przez nękanie, zastraszanie, prześladowanie i wyśmiewanie za pośrednictwem internetu,
  • sekstingu – forma komunikacji elektronicznej, której przekazem jest obraz lub treść,
  • cyberstalkingu – uporczywe nękanie przez komunikatory elektroniczne,
  • groomingu – uwodzenie za pośrednictwem internetu,
  • phishingu – podszywanie się pod inną osobę w celu uzyskania pożądanego efektu;

        2. Stworzenie oraz prowadzenie witryny internetowej na portalu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu;

        3. Konkursu programistycznego dla uczniów szkół średnich i studentów na stworzenie gry komputerowej o tematyce profilaktycznej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że konkurs i nagrodę główną o wartości 3000zł wygrał uczeń klasy 3 Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie - Bartłomiej Konopacki. Gra, którą stworzył oparta została na języku skryptowym Java Script.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody Bartkowi towarzyszyli Pani Dyrektor Ewa Flaga, Mama Bartka i nauczyciel Pan Mirosław Juszczak.

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews