ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ŻELECHOWIE

Utworzono: piątek, 24, czerwiec 2011

mzelechow22 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Z tej okazji społeczność szkolną odwiedził Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Minister Jacek Michałowski.

Minister Jacek Michałowski podczas wystąpienia podkreślił, że interesuje się żywo przyszłością Żelechowa. Obiecał wspierać dążenia władz miejskich i powiatowych w staraniach o pozyskanie środków na  dalszy rozwój miasta i gminy Żelechów, m.in. na renowacje ratusza, odbudowę płyty rynku i modernizację dróg na terenie gminy. Na spotkaniu poruszono także temat rozwoju gospodarczego miasta, w celu pomocy pozyskania tu inwestorów. Minister z okazji zakończenia roku szkolnego złożył życzenia uczniom i nauczycielom. Dyplomy, nagrody i podziękowania odebrali uczniowie, którzy w ciągu roku wyróżnili się w nauce, sporcie, muzyce i frekwencji na zajęciach.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor ZSP Grzegorz Szymczak, dziekan Dekanatu Żelechowskiego ks. prałat Stanisław Zajko, Przewodnicząca Rady Miasta Żelechowa Jadwiga Kulikowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Antolik, Gminny Komendant OSP Damian Władziński.

( Zdjęcia udostępnił Waldemar Jaroń – 24 Podlasie )