Turniej BRD za nami!

IMG 0998

We wtorek 30 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje zostały przeprowadzone na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Turniej, w którym wzięło udział 68 reprezentantów szkół podstawowych z terenu Powiatu Garwolińskiego Współzawodnictwo został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe, Komendę Powiatową Policji i Mazowieckie Kuratorium Oświaty, siedlecki Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, a patronat honorowy objął poseł Grzegorz Woźniak, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc i starosta Mirosław Walicki.

Powiatowe eliminacje BRD zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: 10- 12 lat i ponad 12 lat oraz w dwóch etapach: test wiedzy i sprawność na rowerowym torze przeszkód.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

W grupie wiekowej 10-12 lat:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Garwolin /Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Filip Świętulski, Bartłomiej Baran/

2. Zespół Szkolno- Przedszkolny Wola Rębkowska /Jakub Talarek, Michał Paśnicki, Magdalena Rzętała, Maja Domańska/

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie /Wiktoria Boreczek, Wiktoria Siarkiewicz, Filip Ruta, Nikodem Lis/

W grupie wiekowej powyżej 12 lat:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie / Natalia Zalech, Michał Michalik, Michał Barański/

2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie / Dominik Lis, Dawid Domarecki, Michał Tobiasz/

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Trojanowie / Katarzyna Kamińska, Izabela Gardzińska, Kamil Maraszek/.

Dwie garwolińskie drużyny reprezentować będą powiat podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 10 maja w Siedlcach.