Przejdź do treści

Beko Open Water

Drukuj

image018

1 czerwca br. w Parku Wodnym „Mamut” w Woli Rębkowskiej odbyły się zawody pływackie “BEKO OPEN WATER 2019” –  GRAND PRIX POLSKI i VI. OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY I MAZOWSZA W KAT. MASTERS.

 

Współorganizatorami zawodów byli Warsaw Masters Team z mistrzem pływackim Andrzejem Skorykowem oraz Fundacja AQUA LIFE. W zawodach, które po raz pierwszy odbyły się w Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej wzięło udział ponad 100 zawodników. Zmagali się z różnymi dystansami od 750, przez 1500, po 3000 metrów.

W Grand Prix Polski OW jako pierwszy na metę przypłynął Jan Urbaniak, który osiągnął czas 35 minut i 44 sekundy na dystansie 3000 metrów.2. Szarpak Marcin (AZS AWF Katowice, Świętochłowice) 00:35:45 3. Szczepański Kacper (MUKS Piętnastka Bydgoszcz, Bydgoszcz) 00:35:55

Ciekawą konkurencją było  Beko Pralka Challenge. Każda z czterech 300-metrowych serii miała określony limit czasowy. Najlepsi z Woli Rębkowskiej wyjechali z... pralką. Byli to Hanna Bakuniak (MKP Szczecin) oraz Jan Urbaniak (MUKP Warszawianka).

Impreza, która była jednocześnie mistrzostwami Warszawy, po pięciu latach została przeniesiona z Jeziorka Czerniakowskiego. Jak dodaje główny organizator, niewątpliwym atutem parku wodnego Mamut jest bardzo czysta woda i niewykluczone że Mistrzostwa odbędą się tu w przyszłym roku.

Dawka niesamowitej rywalizacji oraz emocje które towarzyszyły zawodnikom podczas zawodów, dodawały zapału do świetnej zabawy!

Zawody odbyły się dzięki projektowi „Lokalni Herosi” oraz sponsorom tj. Starostwo Powiatowe Garwolin, Gmina Garwolin, BEKO Polska, OSM Garwolin, Brüggen, Wilsad, Piekarnia Górscy Sulbiny oraz firmie TYR Polska.

Wygranym pływakom nagrody i puchary wręczali poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz wicestarosta Iwona Kurowska.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews