Piknik Militarny za nami!

Utworzono: poniedziałek, 24, czerwiec 2019

image339

W niedzielę 23 czerwca przed budynkiem Starostwa Powiatowego odbył się Pikniki Militarny z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO, który został objęty honorowym patronatem przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Uczestników pikniku o godzinie 14.00 powitali organizatorzy wydarzenia poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku miało miejsce o godzinie 15.00 kiedy to Wojskowa Orkiestra Dęta z Dęblina pod batutą kpt. Andrzeja Greszty odegrała hymn państwowy a na maszt została wciągnięta flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie orkiestra odegrała hymn Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego a na maszt została wciągnięta flaga tej organizacji.

Po okolicznościowych przemówieniach zakończono część oficjalną. W trakcie części artystycznej mieszkańcy mogli podziwiać koncert Wojskowej Orkiestry Dętej czy pokaz Taekwondo.

Uczestnicy pikniku mieli możliwość oglądania i bliższego poznania najnowocześniejszego sprzętu jakim dysponuje Wojsko Polskie.