Piknik rodzinny w Górkach

Utworzono: czwartek, 18, lipiec 2019

66741204 368611983857979 4349946515226099712 n

14 lipca w Sanktuarium Maryjnym w Górkach odbył się Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej oraz piknik rodzinny.

Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat Julian Jóźwik.  Parafianie przygotowali uroczystą procesję: chorągwie, poduszki, figury, dzieci sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami, a procesja  miała odświętny nastrój.

Odpust i piknik połączony był z pokazem sprawności wojska i policji. W godz. od 10.00 do 16.00  staraniem pana Wojciecha Pyzy, władz gminy Garwolin i powiatu garwolińskiego odbywały się pokazy Powiatowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, Żandarmerii Wojskowej i 6. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Po południuśpiewał włoski tenor Sergio Bettas. Zgromadzeni mogli usłyszeć przeboje z repertuaru Franka Sinatry czy Andrea Bocelli.

Festyn sportowo – rekreacyjny odbywał się boisku sportowym.Nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji dla dzieci. Organizatorzy zapraszają na następną uroczystość odpustową, ku czci św. Michała Archanioła,połączoną ze Świętem Hodowców Koniktóra odbędzie się 29 września. Odpust parafialny oraz piknik rodzinny w Górkach współorganizowali: Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, oraz Gmina Garwolin. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Powiatu Garwolińskiego.