Powiat Garwoliński stawia na aktywność i bezpieczeństwo.

Utworzono: piątek, 02, sierpień 2019

image001 copy

Już wkrótce teren przy drodze dojazdowej do szpitala zyska nowe oblicze. Koncepcja zagospodarowania działki (zaproponowana przez Zarząd Powiatu) znalazła się wśród zwycięskich projektów, które uzyskały dofinasowanie w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

Wartość zadania szacowana jest na ok. 200 tyś, z czego dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 50 tyś zł. Powiat Garwoliński przeznaczył na realizacje tego zadania 150 tyś.

Kompleks, który ma powstać wczesna jesienią, będzie składał się z 3 stref.           W strefie siłowni plenerowej się znajdzie się 6 podwójnych urządzeń do ćwiczeń, umieszczonych na pylonie. Urządzenia zostaną zamontowane na nawierzchni poliuretanowej, zapewniającej użytkownikom komfort i bezpieczeństwo.  W strefie relaksu zostaną ustawione ławki, a także stół do gry w tenisa stołowego oraz stół do gry w szachy lub warcaby. Władze Powiatu nie zapomniały o najmłodszych mieszkańcach. Dla nich zaplanowano sprawnościowy plac zabaw składający się z wielu atrakcyjnych urządzeń. Znajdzie się tam m.in. linarium ze zjeżdżalnią, ścianka wspinaczkowa, huśtawka bocianie gniazdo, ziemna trampolina. Równolegle do ulicy Lubelskiej zaprojektowano chodnik, natomiast od strony drogi wjazdowej do szpitala mają stanąć stojaki na rowery.

Dzięki staraniom Starosty i Wicestarosty Powiatu oraz przy wsparciu Posła Grzegorza Woźniaka powstanie strefa rekreacyjno-wypoczynkowa, gdzie cale rodziny będą miały możliwość aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu w przyjaznym otoczeniu.