Festyn „Smakuj Garwolin” i wsparcie Akademii Piłkarskiej GKS Wilga

Utworzono: wtorek, 20, sierpień 2019

image006 copy copy

W niedzielę 18 sierpnia odbył się Festyn rodzinny „Smakuj Garwolin” połączony z świętem Klubu GKS Wilga Garwolin.

O godzinie 10.00 w Kolegiacie została odprawiona Msza święta w intencji Klubu GKS Wilga Garwolin. Następnie uroczysty przemarsz na Zarzecze, powitanie zaproszonych gości, zarządu, trenerów, zawodników i ich rodziców oraz licznie przybyłych mieszkańców ziemi garwolińskiej rozpoczęło świętowanie.

Wicestarosta Iwona Kurowska w imieniu własnym oraz starosty Mirosława Walickiego pogratulowała organizacji pikniku oraz celu, jakim ma służyć. Szczególne słowa uznania skierowała do sportowców oraz ich rodziców za determinację w dążeniu do celu.

Poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak życzył młodym zawodnikom realizacji kariery sportowej nie tylko w Powiecie, ale w Polsce, Europie i świecie. Podziękowano również Panu Mariuszowi Wichowskiemu, który przewodniczył organizacji wydarzenia.

Nie zabrakło licznych atrakcji i smakowitości lokalnych, loterii fantowej, licytacji, przejazdu Oldtimerami, wesołego miasteczka, rywalizacji piłkarskiej, przejazdów z Weteran Klub Tur Garwolin, gier i zabaw z GKS Wilga Garwolin, a także stoisk Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i OSP Garwolin. Niedzielne spotkanie zakończyła gala disco – polo prowadzona przez DJ Tomiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Łobuzy.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak oraz Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Festyn był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie.