Akty mianowania dla nauczycieli oraz nowi dyrektorzy szkół powiatowych

DSC 0171

Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz wręczenie powierzeń na pięcioletnią kadencję na stanowiska dyrektorskie w szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński odbyło się 20 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursów na stanowiska dyrektorskie, które odbyły się 9-10 lipca 2019r. nowymi dyrektorami zostali Sylwia Tomaszek – Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie; Jacek Mucha – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie; Leszek Urawski- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz Waldemar Kuszmierek – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Przyłęku. „Gratuluję Państwu wygranych konkursów oraz dobrych koncepcji rozwoju szkół. Życzę, aby ten rok był rokiem spokojnym, żebyście państwo mogli liczyć na swoich nauczycieli i na organ prowadzący, w którego imieniu zapewniam, że możecie państwo liczyć na wsparcie”- mówiła podczas wręczenia powierzeń Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji Januszem Kowalskim.

11 i 12 lipca 2019r. odbyły się również egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego, który otrzymało dziesięciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez powiat. Akty mianowania odebrali z rąk wicestarosty i dyrektora wydziału edukacji: Emilia Piętka, Karolina Radzik, ks Piotr Mazurek (Liceum Ogólnokształcące im. Marszalka Józefa Piłsudskiego
w Garwolinie), Karolina Zduńczyk (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie), Łukasz Korycki oraz Dorota Mucha (Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie), Izabela Frąckiewicz (Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Trzciance), Marta Mucha i Patrycja Malitka (Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Przyłęku). „Bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za to, że jesteście w tym zawodzie, że macie ambicje, jesteście wytrwali i dajecie przykład młodszym nauczycielom oraz swoim uczniom, jak należy pracować, by się rozwijać”- mówiła wicestarosta.