Będą nowe kursy PKS?

Utworzono: środa, 21, sierpień 2019

pks wniosek copy

W dniu 12 sierpnia 2019 roku po dokonaniu szczegółowej analizy potrzeb oraz po konsultacji z samorządami gminnymi Powiat Garwoliński złożył wniosek do Wojewody Mazowieckiego o objęcie dopłatą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych jeszcze w 2019 roku realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

We wniosku zostały wskazane aż 43 linie komunikacyjne o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Garwolińskiego. W przypadku gdy zostanie on rozpatrzony pozytywnie przez Wojewodę Mazowieckiego a Rada Powiatu Garwolińskiego podejmie stosowną uchwałę to zostanie podpisana umowa z przewoźnikiem na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego i od 1 września autobusy wyruszą na trasę. Umowa będzie obejmowała przedmiotowe 43 linie komunikacyjne, na które będzie wypłacane przewoźnikowi wsparcie finansowe w postaci dopłat za pośrednictwem Powiatu Garwolińskiego z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych a dodatkowo otrzyma on także rekompensatę z budżetu Powiatu Garwolińskiego w wysokość co najmniej 10% ceny usługi przewozu osób na danej linii.