Powiatowe inwestycje w infrastrukturę sportową

image002 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna infrastruktura sportowa jest jednym z priorytetów Zarządu Powiatu Garwolińskiego. Aby inwestycje sportowe mgły być prowadzone na szeroką skalę postanowiliśmy ubiegać się o wsparcie jakie oferuje Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska.

Pod koniec I kwartału br. został złożony wniosek o dofinansowanie, który przewiduje realizację następujących działań:

• remont zaplecza sanitarno-szatniowego na pływalni przy ZS w Miętnem
  • budowę boiska do piłki plażowej oraz parku street workout przy ZSP Nr 2 w Garwolinie
  • budowę boiska wielofunkcyjnego oraz boiska do piłki plażowej przy ZS w Miętnem
  • budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Żelechowie.

Całość zadania została oszacowana na ponad 2,6 mln zł. Na realizację inwestycji z MSiT można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 50% wydatków kwalifikowanych zadania.

Jesteśmy przekonani, ze remont istniejących oraz budowa nowych obiektów sportowych wpłynie na rozwój sportowych pasji i umiejętności nie tylko uczniów, ale także całej lokalnej społeczności, gdyż założono, że obiekty będą ogólnodostępne, w wielu przypadkach z możliwością nieodpłatnego korzystania.