Konferencja prasowa PKP S.A.

Utworzono: poniedziałek, 26, sierpień 2019

image001 copy copy copy copy copy copy copy copy copy

26 sierpnia o godzinie 11.00 w Dębe Wielkie ( stacja kolejowa) obyła się konferencja prasowa poświęcona podpisaniu umowy na projekt i budowę 9 Intermodalnych Dworców Systemowych.

Pięć z dziewięciu, na które zostanie podpisana umowa znajduje się na terenie województwa mazowieckiego tj.: Dębe Wielkie, Łaskarzew Przystanek, Wrzosów, Kornelin oraz Garwolin.

IDS – y to autorski projekt PKP S.A., w ramach którego w mniejszych miejscowościach będą powstawać małe, nowoczesne, innowacyjne oraz proekologiczne dworce systemowe. W konferencji wzięli udział m. in. Przedstawiciel Zarządu PKP S.A. oraz Minister Infrastruktury Andrzej Bittel, Wojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Marszałek Senatu Maria Koc, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.