Uroczyste podpisanie umowy o dopłatę przewozów autobusowych

Utworzono: środa, 28, sierpień 2019

image002 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyimage001 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

27 sierpnia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dopłatę realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, pomiędzy Samorządami a Wojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim na dofinansowanie deficytowych połączeń autobusowych, w ramach rządowego programu Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Umowę podpisał Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski oraz Skarbnik Powiatu Jolanta Zawadka na największą na Mazowszu liczbę połączeń 43 kursy, na kwotę 400 tyś. Pozyskane przez Samorząd środki pozwolą na przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych, tak aby zwiększyć maksymalnie dostęp do transportu zorganizowanego mieszkańcom małych miejscowości. Wszelkie szczegółowe informacje zostaną przekazane na Konferencji Prasowej w dniu jutrzejszym o godzinie 8.00 w siedzibie Starostwa.