BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Utworzono: czwartek, 05, wrzesień 2019

bezpieczna droga do szkoły

Starostwo Powiatowe w Garwolinie informuje o ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez KPP. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

Od 2 września br. policyjne patrole pełniące służbę w rejonach wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszego powiatu będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Będą także przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, Starostwo Powiatowe Apeluje do Wszystkich osób dorosłych o zadbanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dzieci uczą się jak bezpiecznie zachować się na ulicy od swoich rodziców. Zanim twoja pociecha nabierze pewności w ruchu drogowym, postaraj się towarzyszyć jej podczas pierwszych dni w drodze do szkoły pieszo, autobusem oraz rowerem. Za każdym razem omów z dzieckiem zasady prawidłowego zachowania oraz zwróć uwagę na możliwe zagrożenia.