Dożynki powiatowo – gminne w Miętnem

Utworzono: poniedziałek, 09, wrzesień 2019

image001 copy copyimage004image002image003

Tradycyjnie jak co roku rolnicy uroczyście świętowali zakończenie prac polowych. Tegoroczne dożynki powiatowo – gminne odbyły się w Miętnem.

To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy chcieli podziękować za tegoroczne plony. Była to także doskonała okazja, żeby przypomnieć sobie, co człowieka łączy z przyrodą i co zawdzięczamy naturze. Dożynki 2019 w Miętnem rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą o godz. 12. Po mszy barwny korowód dożynkowy przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Górzno przeszedł na teren Zespołu Szkół w Miętnem. Po oficjalnym otwarciu dożynek odbył się ceremoniał dożynkowy, który uświetniło Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa. O oprawę muzyczną zadbali Kamil Ostrowski i Kapela Krzysztofa Staręgi. Konferansjerem była pani Małgorzata Gral. Starostami dożynek Katarzyna i Jacek Majsterek.

Gospodarze uroczystości i zaproszeni goście podczas przemówień nie szczędzili słów uznania dla trudnej pracy rolników. Tego dnia za pełną poświęcenia pracę świętującym rolnikom i hodowcom dziękowali m.in.: Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Wicemarszałek Senatu Maria Koc i Poseł Grzegorz Woźniak. List premiera Mateusza Morawieckiego odczytała Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska. Święto plonów obfitowało w liczne atrakcje. Podczas uroczystości nie zabrakło nagród i wyróżnień. Wręczone zostały statuetki „Zasłużony dla Powiatu”, odznaczenia ministra „Zasłużony dla rolnictwa” oraz dyplomy dla największych dostawców mleka w powiecie.

Wieczorem uroczystości zamknęły występy artystyczne – recital Klary Płatek, koncert zespołu „Cyganeria”, a gwiazdą wieczoru był Witek muzyk z ulicy.