Przejdź do treści
Brak grafik

Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: poniedziałek, 09, wrzesień 2019

image001 copy copy

Już po raz czternasty sześć osób, wśród nich politycy, przedsiębiorcy, animatorka kultury, założyciel klubu sportowego, a przede wszystkim pasjonaci różnych dziedzin, otrzymali honorowe tytuły "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego". Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w niedzielę 08.09.2019 r. podczas Powiatowo-Gminnych Dożynek w Miętnem.

 Celem przyznawanego tytułu jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które przez swoją działalność i realizację zadań, zasługują na szczególne uznanie. Tytuł nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego, albo też poprzez swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. Do tej pory tytułem tym obdarowano 102 instytucje i osoby fizyczne.

Laureatami tegorocznego tytułu honorowego "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" zostali:

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w dziedzinie działalność społeczna. Tytuł został nadany za wsparcie i wieloletnią działalność na rzecz powiatu garwolińskiego, rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków pracy i życia kobiet na wsi oraz wspieranie kultury ludowej.

Poseł Grzegorz Woźniak w dziedzinie działalność samorządowa. Tytuł został nadany za wieloletnią działalność na rzecz powiatu garwolińskiego, wiedzę, doświadczenie, a także budowanie samorządu terytorialnego i popularyzacja idei samorządności.

Jadwiga Krześniak w dziedzinie kultura i sztuka. Tytuł został nadany za działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej powiatu garwolińskiego.

Piotr Pyza w dziedzinie rolnictwo i ochrona środowiska. Tytuł został nadany za działalność na rzecz ekologii i ochrony zwierząt, dziedzictwa przyrodniczego, ciężką pracę, połączoną z pasją, którą jest hodowla koni, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i kulturalnej.

Grzegorz Gładysz w dziedzinie rozwój gospodarczy. Tytuł został nadany za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu garwolińskiego, a także za aktywność w życiu społecznym oraz udzielane wsparcie dla organizacji instytucji, działających na rzecz lokalnej społeczności.

Filip Rutkowski w dziedzinie sport. Tytuł został nadany za aktywne popularyzowanie kultury fizycznej i sportu oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie powiatu garwolińskiego.

Statuetki laureatom wręczyli Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Trzaskowski.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews