Remont drogi powiatowej - Gmina Trojanów

image018image008image019

Obecnie na terenie powiatu garwolińskiego realizowana jest bardzo ważna inwestycja. Mieszkańcy Gminy Trojanów w niedługim czasie będą mogli jeździć nowo wyremontowanym odcinkiem drogi nr 1354 W. Przebudowa odcinka drogi powiatowej od granicy z województwem lubelskim w kierunku Trojanowa droga do parku rozrywki Farma Iluzji, o długości prawie 3,5 km.

Koszt powyższej inwestycji stanowi kwotę około 2 760 tys zł ( w tym dofinansowanie ze środków FDS 1 378 tys zł i z Gminy Trojanów 300 ty zł ). Droga nr 1354 W jest drogą prowadzącą do Farmy Iluzji, którą w ciągu roku odwiedza kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży z całego kraju. Poprawa bezpieczeństwa i warunków podróżowania przyczyni się niewątpliwie do podniesienia atrakcyjności tego terenu.

Droga nr 1354 W - wykonanie: poszerzenia istniejącej nawierzchni, warstwy wyrównawczej, warstwy wiążącej, warstwy ścieralnej, chodnika z kostki betonowej, poboczy z kruszywa, oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przewidywany termin zakończenia robót – 15 października 2019 roku.