Dobra wiadomość dla mieszkańców naszego Powiatu-odbudowa mostu w m. Trojanów (Grąd)

image010image007image002image012

Po raz pierwszy w historii Powiatu Garwolińskiego przebudowane zostaną dwa obiekty mostowe w m. Trojanów (Grąd) – tu prace są zaawansowane w dużym stopniu oraz w m. Oziemkówka, gdzie prace przebudowy zostały rozpoczęte pod koniec sierpnia br.

Odbudowa mostu w m. Trojanów zniszczonego w wyniku nawalnych opadów deszczu wzdłuż drogi powiatowej nr 1360 W m. Trojanów (Grąd) jest realizowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez Powiat Garwoliński z rezerwy budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie szkód jakie powstały na drogach w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych tzw. ,,Powodziówek". Most zlokalizowany jest w bezpośredniej bliskości stawów rybnych, a jego odbudowa umożliwi i zapewni prawidłowe funkcjonowanie hodowli ryb i przyczyni się do poprawy walorów przyrodniczych tej okolicy.

Przewidywany termin zakończenia robót 31 października 2019 r.

Most – odbudowa w całości z zachowaniem dotychczasowych parametrów wszystkich elementów mostu.