II Turniej KGW

Utworzono: poniedziałek, 16, wrzesień 2019

image009image091image066image075

W dniu 15 września br. na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbył się festyn podsumowujący Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2019, organizowany przez Katolickie Radio Podlasie, Fundację Podlaskie Centrum Radiowe oraz Wójta Gminy Garwolin.

Na placu rozstawiono stoiska gastronomiczne, miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska rękodzielnicze i stoiska prezentujące działalność Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów. Swoje namioty informacyjne miały: Ministerstwo Środowiska, KRUS Oddział Mazowiecki, ARMiR Oddział Garwolin. było także  Mobilne Centrum Słuchu "Kajetany", gdzie zarówno dorośli jak i dzieci mogą przebadać słuch.

Po godz. 14.00 na scenie rozpoczęły się prezentacje 10 najlepszych Kół, wybranych w pierwszym etapie głosowania. Przed publicznością zaprezentowały się: Na Swojską Nutę, Ludowy Zespół Śpiewaczy Dobrynianki, KGW "Turczynianki", Przyjazne Nuty, KGW w Horodyszczu, KGW w Kębłowie, KGW w Łobaczewie Małym, KGW w Stefanowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa, KGW w Budlu , KGW Unin Kolonia, KGW Łuzki, KGW Sąsiadeczki z Kobylan, KGW Górznianeczki, Zespół Śpiewaczy "Chwilo Trwaj".

Rozstrzygnięty został również trwający od czerwca, II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu diecezji siedleckiej i diecezji drohiczyńskiej, a tym samym zostały przyznane tytuły i wręczone statuetki oraz nagrody dla "Złotego Koła Gospodyń Wiejskich 2019", "Srebrnego Koła Gospodyń Wiejskich 2019" i "Brązowego Koła Gospodyń Wiejskich 2019" Koło Gospodyń Wiejskich w Łuzkach zdobyło pierwsze miejsce i tytuł Złotego Koła Turnieju KGW 2019. Zwycięskie koło otrzymało voucher na pobyt w SPA w Janowie Podlaskim dla 15 osób. Sponsorem nagrody jest Grupa Arche. Drugie miejsce i tytuł Srebrnego Koła Turnieju KGW 2019 otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale. Nagrodą za zajęcie II miejsca jest wysokiej jakości express do kawy firmy Jura. Sponsorem nagrody jest Siedlecka Manufaktura Kawy. Trzecie miejsce i tytuł Brązowego Koła Turnieju KGW 2019 wywalczył Zespół "Chwilo Trwaj" z Garwolina. W nagrodę zespół otrzymał wielofunkcyjną kuchenkę elektryczną, wolnostojącą, ufundowaną przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe.

W trakcie festynu komisja konkursowa oceniała: najlepsze stoisko, najlepszą potrawę i rękodzieło użytkowe. Oprócz tego były: nagroda - wyróżnienie w konkursie na najlepszy/najciekawszy strój oraz panel dyskusyjny dla kół.

Podczas wydarzenia wystąpił także zwycięzca ubiegłorocznej edycji Turnieju - Zespół  Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Gwiazdą tegorocznego festynu rodzinnego i podsumowania II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich był zespół Classic.

Imprezę poprowadzili Monika Jabłkowska i Tomasz Marciniuk.