Dożynki w Parysowie

Utworzono: wtorek, 17, wrzesień 2019

image071 copy copyimage365 copy

15 września w Parysowie odbyły się ostatnie w powiecie gminne Dożynki.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Parysowie. Tuż po niej spod świątyni wyruszył barwny korowód, który podążył na boisko sportowe, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przejściu grupy towarzyszyła Orkiestra Dęta z Borowia. Na miejscu nastąpiło przekazanie chleba przez delegacje z sołectw Choiny, Kozłów, Łukówiec, Parysów, Poschła, Słup, Starowola, Stodzew, Wola Starogrodzka, Żabieniec oraz przez starostów dożynek, na ręce Wójt Bożeny Kwiatkowskiej oraz Przewodniczącego Rady Gminy Marka Bogusza, gdzie wspólnie łamano się chlebem. Po ceremoniale dożynkowym nastąpiły przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości. Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z atrakcji towarzyszących – stanowisk z przekąskami i lokalnym jadłem, stanowisk promocyjno-handlowych.

Obchody rolniczego święta były prawdziwym świętem rolnictwa, regionalnej kuchni i folkloru. Uczestnicy mogli odwiedzać stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i kosztować smakowitych specjałów. W części artystycznej można było posłuchać występów Koła Gospodyń Wiejskich „Paryżanki” z Parysowa, występy dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie oraz P.S.P. w Woli Starogrodzkiej, występ Wychowanków z Placówki Wsparcia Dziennego, występ Koła Gospodyń Wiejskich w Starowoli „ Starowolanki”. Nie zabrakło konkursów, wręczono nagrody dla największych dostawców mleka, rozstrzygnięto konkurs KRUS. Wieczorem uroczystości zamknęły występy artystyczne – zespołu Explozja, koncert zespołu Heven. Na koniec zabawę taneczną poprowadził zespół Extim.